Maçlara Cep Telefonuyla Giriş Dönemi Başlıyor

Maçlara Cep Telefonuyla Giriş Dönemi Başlıyor

Passolig, taraftarların maçlara telefonlarındaki kodu okutarak girmelerini sağlayacak olan Passo Mobil’i hayata geçirdi. 3 milyona yakın taraftar artık yanlarında kart taşıma zorunluluğu olmadan Passo Mobil uygulamasını kullanarak maçlara girebilecek.

2017-2018 sezonunda ilk olarak dört büyük takımın stadyumunda uygulanmaya başlanacak olan sistem, aşamalı olarak diğer statlarda da kullanılabilir olacak.

Uygulama ile Passolig kart başvurusu, bilet transferi, maç bileti alma gibi işlemleri yapabilen futbolseverler, aynı zamanda hem iOS hem de Android cihazlarına indirdikleri Passo Mobil uygulaması ile artık stadyumlarda maçlara da giriş yapabilecekler.

Passo Mobil, maça giriş işlemleri için NFC ve QR kod teknolojilerini kullanacak. Taraftarların işini kolaylaştıracak olan Passo Mobil uygulamasının cep telefonu ile maça giriş özelliği bugün Vodafone Park’ta, Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ve Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı tarafından düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

Passolig sisteminin uygulanmaya başlamasının ardından taraftarların maça en kolay biçimde girmeleri için tüm çalışmaları başlattıklarını belirten Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer; "Tüm kart ve biletleme ihtiyaçlarını tek bir mobil uygulama altında birleştirerek taraftarın hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Üç ay önce devreye alınan mobil uygulama ile taraftarlar; gişeden ya da internet üzerinden Passolig kartı alma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan, Passo Mobil uygulamasını indirerek maçlara girebilecek” dedi.

Uygulamanın ayrıntılarını anlatan Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ise 2017-2018 sezonuna neredeyse üç milyon Passolig kart sahibi ile girdiklerini ifade etti. Kazancı; "Gördük ki 3 yıldır taraftarların 2 milyondan fazlası başvurularını dijital kanallar üzerinden yapmış. 2017 yılında bu oran yüzde 70 düzeyinde. Bu başvuruların yüzde 50'si ise akıllı telefonlardan gerçekleşmiş.” dedi.

3 Ayda 165 bin Passo Mobil Kullanıcısı

Passo Mobil uygulamasının kullanıma açıldığı Mayıs ayından bu yana 165 bin kişi tarafından indirildiğine dikkati çeken Kazancı, "İndirenlerin profiline baktığımızda yüzde 60'ı 18-35 yaş arasında. Yüzde 52'si iOS, yüzde 48'i Android işletim sistemli cihazlar ile kullanıldı. En çok kullanılan illerin ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana.” olduğuna dikkat çekti.

Uygulamayı aşağıdaki bağlantılar yardımıyla indirebilirsiniz:

Passo Uygulaması İle Maç Biletleri Artık Cebinizde!

YORUMLAR