Mac'te Java Tehlikesi: Apple Güncellemesini Yükleyin

Apple Mac kullanıcılarına yönelik Java açığı nedeniyle hackerların hedefi olmak istemeyenlerin bu güncellemeyi yüklemeleri gerekmektedir.

Mac'te Java Tehlikesi: Apple Güncellemesini Yükleyin

Dün Apple'ın kendi şirket bilgisayarlarına girilmesi ve yasadışı şekilde bilgilerin çalınmasının ardından Apple hızlı davranarak hackerların giriş yaptıkları sorunlu noktaları hemen kapattı ve daha sonra Mac kullanıcıları için bir yama yayınlayarak tüm kullanıcıların kendi güvenlikleri için bu yamayı yüklemeleri gerektiğini bildirdi.

Saldırıda bulunanların Facebook'tan bilgi sızdıran aynı Çinli hackerlar olduğundan şüphe ediliyor ancak bu konuda kesin bir bilgi henüz mevcut değil. Gerekli incelemelerin ardından adli soruşturma süreci de başlayacak.

Eğer Mac kullanıcısıysanız yüklemeniz gereken bu yama ile birlikte tüm Mac tarayıcılardaki Apple üretimi Java eklentileri devre dışı kalıyor ve hackerların Java'da kullandıkları açık kapatılmış oluyor. Java güncellemesini indirerek kurmak için tıklayın.

Güncellemeyi kurmadan önce tüm web tarayıcılarınızı kapatmanız gerekmekte. Eğer Java'yı yeniden çalıştırmak isterseniz Apple'ın üretimi yerine Oracle'ın kendi üretimi Java eklentilerini kullanabilirsiniz. Aşağıdaki indirme bağlantısıyla Oracle Java'yı Mac'inize indirebilirsiniz.

iOS 6.1.2 güncellemesi yayınlandı

YORUMLAR