Mad Box'ın İlk Tasarımı En Nihayetinde Göründü

Bu haftanın başlarında Üst Yönetici Ian Bell tarafından Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama ile Slightly Mad Studios tarafından üretilmekte olan ev konsolu Mad Box'tan haberdar olmuştuk. Gelecek nesil PlayStation ve Xbox konsollarına rakip olmayı hedefleyen geliştirici stüdyo, Mad Box konsolunun üç yıl içinde satışa sunulacağını belirtmişti. Twitter hesabından yeni bir paylaşım yapan Ian Bell, konsol için yeni bilgiler de sundu.

Oyun dünyasında, kendi ev konsolunu geliştiren bir geliştirici stüdyoyu pek görmüşlüğümüz olmadığı için Slightly Mad Studios tarafından yapılan bu hamle elbette merak uyandırıcı oldu. Şimdilik konsol hakkında pek fazla teknik detay verilmiş değil ama Britanya menşeli stüdyo hem AMD hem de NVIDIA ile görüşmelere devam ediyor. Yakın bir zamanda bu görüşmelerin sonuçlanacağını ve verilen karara göre Mad Box için hangi ekran kartı üreticisi ile anlaşıldığını öğreneceğiz. Bu arada Üst Yönetici Ian Bell, Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı ve daha önceden bahsettiği üzere konsolun tasarımı ile ilgili görselleri beğenimize sundu. Tabii ki beraberinde de bir takım yeni bilgiler paylaştı.

Öncelikle Mad Box için yapılan tasarıma bakarsak, her ne kadar ev konsolu olsa da esasen bir bilgisayar kasası gibi göründüğünü söylemek gerek. Bilhassa da kullanıcıların tercihlerine göre modifiye ettikleri bilgisayar kasalarına daha çok benzediğini söyleyebiliriz. Sol tarafında da Slightly Mad Studios logosu dikkat çekiyor. Ancak şunu söylememizde fayda var ki, resimde gördüğünüz bu tasarım, nihai tasarım değil. Daha çok tasarım üzerine yapılan fikir tartışması sırasında ortaya çıkan seçeneklerden biri diyebiliriz. İlerleyen zamanlarda bunun gibi birçok çalışma göreceğimizden eminiz. Ta ki konsol resmi olarak duyurulana kadar.

Öte yandan, Mad Box ile ilgili ek bilgiler vermeye devam eden Ian Bell, konsolun oldukça hafif olacağını ve takıp çıkartılabilir bir taşıma kolunun bulunacağını söyledi. Bu sayede konsolu bir yerden başka bir yere taşırken bu kolu takarak güvenli bir şekilde konsolu taşıyabileceğiz. Ayrıca konsollar birbirlerine kablosuz olarak bağlanabileceklermiş. Ne var ki Bell, şu an için daha fazla bilgi vermiş değil.

Bu senenin en ilginç duyurularından bir tanesinin Slightly Mad Studios tarafından yapıldığı bir gerçek. Bakalım geliştirici stüdyo verdiği sözlerin arkasında durup Sony ve Microsoft cepheleri için gerçek bir rakip olup, Mad Box bizler için iyi bir alternatif konumunda yer alabilecek mi?