Major Şampiyonu Cloud9 İstanbul'a Geliyor!

Major Şampiyonu Cloud9 İstanbul'a Geliyor!

İstanbul'da düzenlenecek olan BLAST Pro Series'in turnuva listesine dünyaca ünlü bir takım daha eklendi. Son zamanların en formda takımlarından bir tanesi olarak gösterilen ve kazandığı major ile adından söz ettiren Cloud9'ın Türkiye'ye geleceği belirtildi. 

Türkiye’deki en büyük uluslararası Counter-Strike: Global Offensive turnuvası olmaya aday olan BLAST Pro Series, ilk olarak 24 Haziran tarihini açıklamıştı. Hükümet tarafından alınan erken seçim kararı sonrasında seçim günü turnuvanın düzenlenemeyeceğini söyleyen organizatörler, yeni bir tarih arayışına girişmişler ve 28 Eylül’ün daha uygun olacağına karar vermişlerdi.

Major Şampiyonu Cloud9 İstanbul'a Geliyor!

Organizasyonun duyurulmasıyla birlikte turnuvaya altı takımın katılacağı belirtilirken, bu takımların NİP, Astralis, Virtus.pro ve Space Soldiers olacağı dile getirilmişti. BLAST Pro Series İstanbul’un organizatörleri son iki takımı sır gibi saklarlarken, bugün yapılan açıklamayla birlikte son iki takımdan bir tanesi ortaya çıktı.  Sır gibi saklanan takımlardan birisi olan Cloud9, BLAST Pro Series'e takılacağını resmi olarak duyurdu. Diğer takım konusunda kesin bir bilgimiz yok. Listeye eklenecek diğer takımın yeni kurulduğu ve kadrosunda büyük bir yıldızı barındırdığı söyleniyor.

Cloud9'nın yarı Amerikan, yarı Türk oyuncusu Tarık "tarik" Çelik, BLAST Pro Series etkinliği için; "Turnuvanın İstanbul'da düzenlendiğini duyduğumda çok mutlu oldum. Takım arkadaşlarımı İstanbul'a götürmek için heyecanlandım. Ailemin doğduğu topraklara gitmek için sabırsızlanıyorum. Major'u kazanmak elbette büyük bir duygu, ama Türkiye'de bulunup BLAST sahnesinde yer alarak diğer büyük takımlara karşı mücadele etmek inanılmaz olacak." açıklamalarını yaptı.

Cloud9'nın da yer alacağını BLAST Pro Series 28-29 Eylül'de Ülker Spor ve Etkinlik Salonı'nda gerçekleşecek.