Manchester United'a Pokemon GO Yasaklandı

Manchester United'a Pokemon GO Yasaklandı

Tüm dünyayı kasıp kavuran Pokemon GO oyununa bir yasak daha geldi. Yasak, bu sefer dünyaca ünlü teknik direktör Mourinho tarafından Manchester United futbol takımına uygulandı.

Pokemon GO oyunu çılgınlığı futbol dünyasını da ele geçirmeye başladı. Henüz kısıtlı sayıda ülkede yayına girmesine rağmen milyonlarca aktif kullanıcıya ulaşan Pokemon GO, birer birer yasaklara da maruz kalmaya başladı. Hükümetler tarafından çeşitli uyarılara ve kısıtlamalara maruz kalan Pokemon GO'ya bu sefer dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho tarafından yasak uygulandı. Takımına Pokemon GO oyununu yasaklayan teknik direktör belli saatler aralığında Pokemon GO oynanmasını kısıtladı.

Dünyaca ünlü futbol yıldızlarında bağımlılık derecesine ulaşan Pokemon GO oyununa çare arayan Mourinho, çözümü oyunu kısıtlamakta buldu. Belli aralıklarla Pokemon GO oynanmasına müsade eden Mourinho oyuncularının özellikle soyunma odasında oyun oynamalarına yasak getirdi. İngiliz gazetesinde de yayınlanan haberde konuşan bir takım sorumlusu, "Jose'nin oyuncu ve personelle ilişkisi çok iyi. Futbolcuların daha iyi dinlenebilmeleri ve maçlara daha iyi konsantre olabilmeleri için karşılaşmadan 48 saat önce oyun oynanmasının bırakılmasını istedi." şeklinde açıklama yaparak yasağı tanımladı. Öte yandan Mourinho şu sıralar Manchester United'ın menajerliğini yapıyor.

Sizce Pokemon GO oyununua uygulanan yasaklar yerinde mi? Daha fazla sınırlandırma gerekiyor mu? Yazın tartışalım.

Pokemon Arayan 18 Yaşındaki Çocuk Ev Sahibi Tarafından Öldürüldü

Gerçek Hayattan 8 Pokemon GO Felaketi

Apple, Pokémon Go'nun Kendisine Kazandıracağı Para İçin Teşekkür Borçlu

Pokemon Go'daki Bütün Pokemonları Toplamayı Başardı!


YORUMLAR