Margot Robbie'li Barbie Filmi Nihayet Resmiyete Kavuştu!

Margot Robbie'li Barbie Filmi Resmiyete Kavuştu

Margot Robbie’yi başrolde izleyeceğimiz Barbie filmi nihayet resmi olarak açıklandı. Hollywood devi Warner Bros. ve dünyaca ünlü oyuncak şirketi Mattel, film için birlikte çalışacaklarını açıkladı. 

Son dönemde izlemeye doyamadığımız aktrislerden bir tanesi olan Margot Robbie, iddialı bir yapımla daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Warner Bros. Pictures Group Başkanı Toby Emmerich, Robbie’nin başrolde oynayacağı Barbie filmi için Mattel’in yeni film bölümü olan Mattel Films ile işbirliği yapacaklarını ifade etti. Emmerich ayrıca, ikonik oyuncak şirketinin diğer markalarının da filme çekilebileceğini söyledi.

Barbie, Mattel’in tartışmasız en büyük markası olmasına rağmen, şirketin American Girl Doll, Hot Wheels, Thomas the Tank Engine ve Fisher Price gibi daha birçok ünlü markası bulunuyor.

margot robbie

ABD’li oyuncak devinin hisse fiyatı geçtiğimiz yıl aniden düşmüştü. Tarihinin en zor dönemlerinden geçen şirket, çareyi 2 binden fazla çalışanını işten çıkarmakta bulmuştu.

Üzerindeki kara bulutları Barbie filmi projesi ile dağıtmak isteyen Mattel, oyuncaklarıyla eriştiği geniş kitleyi filme çekmeyi planlıyor. Şirketin film bölümü, 'En İyi Film Oscar’ı adaylığı bulunan Dallas Buyers Club filminin yapımcısı Robbie Brenner tarafından yönetiliyor.

2017 yapımı I, Tonya filmindeki performansıyla 'En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ı adaylığı kazanan Robbie, yeni filminde Barbie’yi oynamaktan onur duyacağını söyledi.

Barbie bebeklerinin, çocukların kendilerini ilham verici rollerde hayal etmelerini sağladığını belirten Amerikalı oyuncu, “Barbie ile oynamak, bir çocuğun kendini keşfetmeye yolculuğunda özgüven ve merak oluşumunu destekliyor” dedi.

Barbie filminin 8 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor.