Marissa Mayer, Microsoft ile Anlaşma Konusunda Hayal Kırıklığına Uğradı

Marissa Mayer, Microsoft ile Anlaşma Konusunda Hayal Kırıklığına Uğradı

Yahoo, Microsoft ile olan anlaşmasından memnun değil. Şirketin, bu anlaşmadan memnun olmadığı Carol Bartz döneminden beri açık fakat Yahoo CEO’su Marissa Mayer bunu ilk kez dile getiriyor.

Geçen yaz Google’daki işinden istifa ederek Yahoo CEO’su olan Mayer, Microsoft ile anlaşmanın planladıkları gibi gitmediğini söyledi. Başta fikir, Yahoo ve Bing’in arama pazar payını büyütmekti; şimdi olduğu gibi ticaret yapmak değildi.

Aylardan beri Yahoo, pazar payı kaybediyor ki çoğunlukla o kaybederken Bing kazanıyor. Bing’in bu büyümesi Google’ın zararına gelmiyor. Açıkçası Yahoo bu anlaşmada en küçük payı alan taraf oluyor.

Bir yatırımcı konferansında konuşan Mayer, Microsoft ile olan anlaşmalarının şu anki durumundan şikâyet etti. Fakat şu an Yahoo’nun bu konuda bir şey yapıp yapmadığı konusunda açıklamada bulunmadı. Mayer şöyle konuştu: “Para kazanma durumunun daha iyi olduğunu görmeye ihtiyacımız var çünkü bunun olabileceğini biliyoruz ve alandaki diğer rakiplerin bu işin ne kadar iyi yapılabildiğini gösterdiklerini görüyoruz.”

Samsung Galaxy Note 10.1'in Koyu Kırmızı Modeli Çıktı

YORUMLAR