Marissa Mayer Önderliğindeki Yahoo Yüzde 20 Büyüdü

Marissa Mayer'in şirkete katılmasının ardından yaklaşık bir yıl gibi bir süre geçmiş olmasına karşın Yahoo tarafında gerçekleşen değişiklikler oldukça büyük. Öyle ki Marissa Mayer'in şirkette CEO pozisyonuna atanmasının ardından geçen bir yıllık sürede Y

Marissa Mayer Önderliğindeki Yahoo Yüzde 20 Büyüdü

Marissa Mayer'in şirkete katılmasının ardından yaklaşık bir yıl gibi bir süre geçmiş olmasına karşın Yahoo tarafında gerçekleşen değişiklikler oldukça büyük. Öyle ki Marissa Mayer'in şirkette CEO pozisyonuna atanmasının ardından geçen bir yıllık sürede Yahoo'nun kullanıcı kitlesinde şimdiden yüzde 20'lik bir artış söz konusu.

Daha önce CNET tarafından açıklanan yüzde 20'lik büyüme raporunun ardından katıldığı bir toplantıda konuşan Mayer, tüm Yahoo sitelerini ziyaret eden kullanıcı sayısının aylık 800 milyona ulaştığını dile getirdi.

Ayrıca yine Marissa Mayer tarafından yapılan açıklamaya göre, sözü geçen bu 800 milyon kullanıcı trafiği içerisinde, geçtiğimiz aylarda Yahoo tarafından satın alınan popüler blog platformu Tumblr'ı ziyaret eden kullanıcıların sayısına yer verilmemiştir.

Şüphesiz ki bu büyümede en büyük rol oynayan şey öncelikli olarak Marissa Mayer'in başarısı, ardından da sayısı 350 milyona yaklaşan Yahoo'nun mobil kullanıcı kitlesidir.

Zaten Marissa Mayer'in şirketin başına geçmesiyle birlikte ilk odaklanılan noktalardan birisi mobil alanda başarıyı yakalamak olmuştu ve görünen o ki şirket bu noktada istediği başarıyı fazlasıyla elde etmeyi başardı.

Marissa Mayer önderliğinde yükselişine devam eden Yahoo, önümüzdeki zamanlarda daha ne gibi başarılara imza atacak dersiniz?

Facebook'u Her Gün 699 Milyon Kişi Ziyaret Ediyor

YORUMLAR