Mark Zuckerberg Facebook'taki Müslümanlara Seslendi: Sizin İçin Savaşacağız!

Mark Zuckerberg Facebook'taki müslümanlar için bir mesaj yayınladı. Ayrıntılar için tıklayın!

Mark Zuckerberg Facebook'taki Müslümanlara Seslendi: Sizin İçin Savaşacağız!

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg gece 12 sularında kendi profilinde bir mesaj yayınladı. Facebook üyesi Müslümanlara seslenen Zuckerberg, son dönemlerde cumhuriyetçi ABD başkan adayı Donald Trump tarafından yürütülen karalama kampanyalarına karşı müslümanların yanında olduğunu belirtti. Birleşik Devletler'e müslümanların girişinin yasaklanmasını seçim kampanyası haline getiren Trump'a ise tepkiler büyüyor.

Facebook kurucusu yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

'' Ben buradan Facebook topluluğu ve tüm dünyadaki müslümanlara destek olduğumu sesli bir şekilde duyurmak istiyorum. Paris saldırılarından sonra -ki o haftadan nefret ediyorum- Müslümanların korkusunu ve diğerlerinin yaptığından duyacakları acıyı sadece tahmin edebilirim. Bir yahudi olarak ailem bana tüm topluluklara karşı yapılan haksızlıklara karşı ayağa kalkmam gerektiğini öğretti. Bir saldırı bugün size yapılmış olmasa bile, herhangi birinin özgürlüğüne gelen saldırı zamanla herkese zarar verecek.  

Eğer bu toplulukta bir Müslümansan Facebook'un lideri olarak şunu bilmeni istiyorum: Burada her zaman hoş karşılanacaksın. Biz burada senin haklarını korumak, senin için barışçıl ve güvenli bir çevre yaratabilmek için savaşacağız. 

Çocuk sahibi olmak bize çok umut verdi ama bazılarının nefreti sinizme yenik düşmemizi kolaylaştırabilir. Umudumuzu kaybetmemeliyiz. Olabildiğimiz kadar bir arada durmalı, birbirimizi hoş görmeliyiz, tüm insanlığa daha iyi bir dünya inşa edebiliriz. ''

Mark Zuckerberg'in mesajı cumhuriyet parti başkan adayı Donal Trump'a olan tepkileri ne kadar artıracak ve seçimlere ne kadar yansıyacak ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Öyle görünüyor ki Amerika'da yaşayan Müslümanlar bu karalama kampanyalarından epey etkilendi. Paris saldırılarından sonra artan müslüman karşıtı söylemler, San Bernardino saldırısından sonra da dozunu giderek artırmıştı. 

Facebook Haber Kaynağı Hizmetini Daha Faydalı Kullanmanın Yolları

YORUMLAR