Mark Zuckerberg Gerçek Hayat İçin Jarvis Geliştirecek

Mark Zuckerberg Gerçek Hayat İçin Jarvis Geliştirecek

Facebook hesabından 2016 yılı için hedeflerini açıklayan Mark Zuckerberg, 2016 yılında kendine İronman'in Jarvis'i gibi bir yardımcı kodlamak istiyor.

Bilim kurgu filmlerini seven biriyseniz Jarvis'i bilmeyeniniz yoktur. İronman filminde Tony Stark'a evinde yardımcı olan bir yapay zeka olan Jarvis, Facebook'un patronunun da bir hayli ilgisini çekmiş. 2016 yılı için hedeflerini açıklayan bir mesaj yayılayan Mark Zuckerberg, kendi evi için tıpkı Jarvis'e benzeyen yapay zekaya sahip bir yardımcı kodlamak istediğini ifade ediyor. 

Aslında Zuckerberg'in isteğini tam olarak ifade etmek gerekirse günlük işlerinde yardımcı olabilecek bir asistan olarak ifade edebiliriz. Yani ısıtma sistemlerinin havaya göre ayarlanması, ışıkların açılıp kapanması, elektronik aletlerin kontrolü gibi işleri yapabilecek bir asistan. Bu asistana en iyi örnek olarak İronman filminde yer alan Jarvis söylenebilir. 

Konu Mark Zuckerberg olunca bu asistan Jarvis ile sınırlı kalmayıp üst düzey işleri de yapması için geliştirilecek. Görsel hafızaya sahip olacak olan asistan misafirleri tanıyacak ve gerekirse onlara bilgiler verecek. Bu projeyle herkesin hayalini gerçekleştirecek olan Mark Zuckerberg bu asistana henüz isim vermemiş ancak bu projeyi herkese açacağını da dile getirmiş. Bakalım bizim evlerimize Jarvis ne zaman gelecek.

Facebook Artık Zararlı Yazılımları da Tespit Edecek, İşte Facebook Antivirüs

Facebook Work Chat Uygulaması Yayınlandı

YORUMLAR