Mark Zuckerberg Hawaii'de 100 Milyon Dolarlık Arsa Satın Aldı

Mark Zuckerberg Hawaii'de 100 Milyon Dolarlık Arsa Satın Aldı

Facebook'un kurucusu olan ve dünyadaki en genç milyonerlerden biri olan Mark Zuckerberg'in Hawaii'de 100 milyon dolarlık arsa satın aldığı öğrenildi. Zuckerberg, Kuai adasının kuzey kıyısını kendi özel mal varlığına çevirdi.

30 yaşındaki milyoner, Forbes'in son raporlarına göre Kauai adasının kuzey kıyısından tam 700 akre arsa satın aldı. Bu yatırımın Zuckerberg'in şimdiye kadarki ilk yüksek profilli yatırımlarından biri olduğu düşünülüyor. Dünyanın en genç milyonerlerinden biri olsa da, öz varlığının yaklaşık 30 milyar dolar olduğu bilinen Zuckerberg, genellikle basında düşük bir profil sergiliyor.

İş ilişkilerini kuvvetlendirmek için Zuckerberg mal varlıklarına iki birleşik toprak daha kattı: Pila'a Sahili ve Kahu'aina Tarlası. Bu iki büyük bölge dışında Zuckerberg'in Hawaii içinde kendi özel konutu için ufak bölgeler de satın aldığı biliniyor.

Zuckerberg'in yeni varlıkları arasında okyanusa sıfır beyaz kum sahilleri ve organik tarım alanı var. Bu sahiller Hawaii'nin her bölgesinde olduğu gibi halka açık olma özelliğiyle biliniyor ve ilginç olarak Zuckerberg de burayı özel alan yapamayacak.

Samsung 5 Kat Daha Hızlı Wi-Fi Geliştiriyor

Let's Create Pottery - Tamindir Yarışması

YORUMLAR