Mark Zuckerberg'den Paranoyak Bir Güvenlik Önlemi

Mark Zuckerberg'den Paranoyak Bir Güvenlik Önlemi

Daha önce de aldığı farklı güvenlik önlemleriyle gündeme gelen Mark Zuckerberg'in paylaştığı bir fotoğrafta, ilginç bir ayrıntı dikkatleri çekti. Facebook'un sahibinin de bilgisayarının kamerasını ve mikrofonunu bantladığı, bu ayrıntıyla ortaya çıkmış oldu.

Facebook gibi bir devi yönetince, güvenliğinize olan takıntınız da bir hayli artıyor. Geçtiğimiz günlerde Zuckerbeg'in, çevredeki evlerden kendi yatak odasının görünebilir olmaması sebebiyle komşularının evlerini satın alarak, hepsini yıktırdığını aktarmıştık. Komşu dört evi yıktırdıktan sonra kendisine yeni bir site inşa etmeye başlayan Zuckerberg, bu yeni alanda bir de panik odası inşa etme kararı almıştı. Güvenliğine bir hayli önem verdiğini gördüğümüz Mark Zuckerberg, bu sefer farklı bir tedbir ile karşımıza çıktı.

Facebook'un sahip olduğu uygulamalardan bir tanesi olan Instagram, bugün aylık 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı kutladı. Bu sebeple bir gönderi yayınlayan Zuckerberg, elinde tuttuğu Instagram çerçevesi ile takipçilerine mesaj gönderdi. Yayınladığı bu fotoğraf ise verdiği mesajdan çok, içinde barındırdığı küçük ayrıntı ile dikkat çekti. Fotoğrafa yakından bakıldığında, mezkur güvenlik önemli de görülebiliyordu.

Yakınlaştırılmış fotoğrafta da gördüğünüz gibi Facebook'un sahibi, kullandığı Mac'in kamerasını ve microfonunu bant ile saklamış. Uzun süre şehir efsanesi olarak dolaşan ve ardından çok da yanlış olmadığı ortaya çıkan bu bantlama olayının, milyar dolarla ölçülen bir servete sahip biri tarafından da kullanılması dikkat çekti. Çok Mr. Robot dizisi izlediğinden mi bilinmez, yüzlerce belki binlerce yazılımcı, sistem mühendisi ve güvenlik uzmanına sahip bir şirketin sahibinin, böylesine bir güvenlik önlemi kullanması, sosyal medyada bir hayli konuşuldu.

Zuckerberg, Komşu Evleri Satın Alarak Yıktıracak

Mark Zuckerberg'in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi!

Zuckerberg'in Ardından Eski Twitter CEO'su da Hacklendi

YORUMLAR