Mark Zuckerberg'i Başkan Adaylığı İçin İkna Etmeye Çalışacaklar

Mark Zuckerberg'i Başkan Adaylığı İçin İkna Etmeye Çalışacaklar

Mark Zuckerberg, daha önce yaptığı açıklama ile 2020 yılında yapılacak Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık seçimlerine aday olmayacağını açıklamıştı. Fakat bazı sivil toplum örgütleri, kendisini ikna etmek için harekete geçti. 

Disrupt for America adıyla çok yakın bir zaman önce kurulan siyasal eylem komitesi (PAC), internet siteleri üzerinden bir bağış kampanyası başlatarak, topladıkları paralarla 2020 yılında yapılacak başkanlık seçimlerinde Zuckerberg'in aday olması için çaba göstereceklerini söyledi. Komitenin başkanı, "Amerikan halkını Zuckerberg'i ikna etme konusunda ikna edeceğiz." bile dedi. 

İnternet sitesinin yayına girmesinin ardından birçok insan komiteye, "sizi kim destekliyor" gibi sorular da sordular. Topladıkları bağışı ve asıl destekçilerini söylemekten kaçınan komite üyelerinin bu tavrından sonra, işin içinde daha büyük bir plan olabileceği de konuşulmaya başlandı. 

Her ne kadar Mark Zuckerberg, başkanlığa aday olmayacağını söylese de bu açıklamalarını hep ilginç yerlerde yapmıştı. Örneğin; bir araba fabrikasına gidip kas gücüyle çalışmış ve ardından kas gücüyle çalışanların yaşadıkları güçlüklerden bahsettikten sonra başkan olmayacağını söylemişti. Halbuki tüm bu yaptıkları, bir sosyal medya sitesi sahibinden öte bir politikacıyı andırıyordu. Keza başkanlık söylentilerinin çıkmasının arından Zuckerberg, Amerika'nın 50 eyaletini kapsayan bir tura çıkmış ve bunun da başkanlıkla alakalı olmadığını söylemişti. 

Kurulan komitenin aslında Zuckerberg'in başkanlık açıklamasına ön ayak olmak için ortaya çıktığı gibi söylentiler sürerken, 2019 yılında 35 yaşına girecek olan Mark Zuckerberg'in başkan adayı olup olmayacağını hep birlikte göreceğiz. 

Mark Zuckerberg Akıllı Telefonların Geleceğini Karartmaya Kararlı

Mark Zuckerberg Dünyayı Kurtaracak Planını Açıkladı

Mark Zuckerberg'in Harvard'a Kabul Edildiğini Öğrendiğinde Verdiği Tepki

YORUMLAR