Mark Zuckerberg'in Harvard'a Kabul Edildiğini Öğrendiğinde Verdiği Tepki

Mark Zuckerberg'in Harvard'a Kabul Edildiğini Öğrendiğinde Verdiği Tepki

Üniversitelerden geri dönüş beklemek hem öğrenciler hem de aileleri için oldukça heyecanlı olsa da Mark Zuckerberg için bu durum geçerli değil. Facebook'un kurucusu, Harvard gibi bir üniversitedenn kabul aldığında bile heyecanlanmamış...

Amerika'da bizimkinden farklı bir üniversiteye giriş sistemi uygulanıyor. Her üniversite farklı kriterlerden isteyerek, ayrı ayrı başvuruları kabul ediyor ve öğrenciler de buna göre okullara başvuru yapıyorlar. Ardından üniversiteye girip giremediklerini de okullardan kendilerine gönderilen cevaplar yoluyla öğreniyorlar. Bu sebeple Harvard, Stanford, MIT gibi üniversitelerden geri dönüş bekleyenler, muhtemelen yerlerinde duramıyorlar.

Fakat bütün bu durum Mark Zuckerberg için geçerli değil. Bugün babası tarafından 2006 yılında çekilmiş görüntüleri paylaşan Zuckerberg, bilgisayarının başında Harvard'dan gelen maili açmaya çalışıyor. Bu sırada kendisini görüntülemeye başlayan babası, mailin içeriğinin olumlu olduğunu yani oğlunun Harvard Üniversitesi'nde okuyacağını öğrendiğinde heyecandan ne yapacağını bilemiyor. Maili okuyan küçük Mark'ın tepkisi ise yalnızca küçük bir "Yay!" şeklinde kalıyor. Keza evdeki köpeğin de durumdan pek etkilendiğini söyleyemeyeceğiz... Demek ki iyi bir öğrenci olmak böyle bir şey.

Mark Zuckerberg Akıllı Telefonların Geleceğini Karartmaya Kararlı

Mark Zuckerberg Dünyayı Kurtaracak Planını Açıkladı

Mark Zuckerberg Gelecekte ABD Başkan Adayı Olabilir mi?

YORUMLAR