Markafoni, 53 Gün Aradan Sonra Yeniden Açılıyor

Markafoni, 53 Gün Aradan Sonra Yeniden Açılıyor

Haziran ayında kapanma kararı alan e-ticaret sitesi Markafoni, 53 gün aradan sonra yarın yeniden faaliyete giriyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, kapanmak üzere olan şirketi 15 milyon dolarla satın almıştı. 

Giyim ve aksesur alanında hizmet veren ve özellikle müşterilere sunduğu fırsatlarla öne çıkan e-ticaret sitesi Markafoni, 9 sene önce yerli girişimciler tarafından kurulmuştu. Daha sonra Afrikalı Naspers tarafından tamamı alınan şirket, 30 Haziran itibarıyla tüm faaliyetlerine son vereceğini duyurmuştu. Markafoni’nin kapanmasının sebebi olarak da indirim odaklı hareket etmesi ve daha fazla çeşit sunan e-ticaret sitelerinin hızla büyümesi olarak gösteriliyordu.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, kapanmak üzere olan Markafoni’yi 15 milyon dolar karşılığında satın almıştı. Markaların kolay yaratılmadığını ve bunun için emek gösterilmesi gerektiğini ifade eden Mahiroğlu, 15 milyon dolarlık yatırımla Markafoni’nin Türkiye’de tekrar satışa başlayacağını söyledi.

Markafoni’nin internet sitesinden Cafer Mahiroğlu imzasıyla yayımlanan açıklamda şu ifadeler yer alıyor:

"Değişen, dönüşen dünyayı evinize getiren Markafoni ailesi olarak yeni bir başlangıç yapıyoruz. Öncü rolümüzü bilerek, halkımıza saygılı, ilkeli tavrımızla yeni projeler yapmaya devam edeceğiz. Amacımız siz dostlarımızın gereksinimlerini hızla karşılarken, iletişim kanallarını açık tutup, güçlendirmek, birlikte karar alarak ortak akılla hareket etmektir. E-ticaret sadece bir alışveriş ortamı değildir. Teknolojinin sağladığı bu olanak, bize çok yönlü dil kurma şansı vermekte; günlük yaşamın tüm renklerini paylaşmamıza zemin hazırlamaktadır. Markafoni olarak yeni dönemde, bunu bilerek yolumuza devam edeceğiz. Sanal olmayacağız... Tersine yaşamınızı kolaylaştıran, bir tıkla ulaşacağınız hakiki insanlar bulacaksınız karşınızda. Bu bilinçle dost bir gülümsemenin, sıcak bir el sıkışmanın içtenliğiyle yola koyuluyoruz..."

E-ticaret Trendleri Değişiyor

Markafoni’den önce özel alışveriş konseptinde yer alan birçok e-ticaret sitesi kapanmıştı. Markafoni’nin en büyük rakibi olan ‘Limango’ bu örneklerin başında geliyor.

Tüketiciler artık fırsatlardan ziyade, daha fazla ürün yelpazesi sunan e-ticaret sitelerine yönelmeye başladılar. Markafoni ve Limango gibi şirketlerin kapanması, e-ticaret sektöründeki trendlerin değiştiğini bir kez daha kanıtlamıştı.

Bakalım Markafoni, aldığı yatırımla değişen trendlere uyum sağlayıp, müşterilerini mutlu edebilecek mi?

Siz e-ticaret sitelerini ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Markafoni'yi Bir Türk İş Adamı Satın Alıyor

E-Ticaret Sitelerine Yeni Zorunluluk Geliyor

Türkiye'de E-ticaretin Yüzde 30’u Kaçak!

YORUMLAR