Markalar, Snapchat Yerine Instagram Hikayelerini Tercih Ediyor

Markalar, Snapchat Yerine Instagram Hikayelerini Tercih Ediyor

İş zekası (Business intelligence) şirketi olan L2, hazırladığı raporda 89 farklı markanın Instagram hikayelerini tercih ettiğini açıkladı. Sosyal medya pazarlamacıları Instagram'da 1347 Hikaye için reklam verirken, bu sayı Snapchat için 614'te kaldı.

Hazırlanan raporun detaylarında, Snapchat'in genellikle  güzellik markaları üzerine reklam aldığı paylaşıldı. Perakende markaları yüzde 13 ile güzellik markalarını takip ederken, seyahat, otomotiv, tüketici elektroniği ve aktivite markalarının yüzde 15'lik bir reklam oranı olduğu belirtildi.

Instagram Hikayelerinde ise, güzellik markaları yüzde 38'lik bir oran oluşturdu ve perakendeciler yüzde 26'lık reklam değerleriyle ikinci sırada yer aldılar. Lüks ve paketlenmiş ürün kategorisinde de yüzde 21 reklam paylaşımı yapıldı. Hikayelere verilen reklamların diğer yüzde 15'lik kısmını ise etkinlik, tüketici elektroniği ve çeşitli markalar oluşturuyor.

Instagram'ın, Snapchat'e fark atmasının en büyük nedeni, Instagram Hikayelerini daha fazla kişinin kullanması olarak görülüyor. Aylık 200 milyon Instagram Hikaye kullanıcısı varken, Snapchat'in ise 160 milyon kullanıcı sayısı bulunuyor.

Ayrıca Instagram'ın etkileşim türü Snapchat'e göre çok daha kolay. Instagram reklam verenlere hızlıca kaydırma bağlantıları, etkileyici etiketleri ve kullanıcılara uygulamada gerçekten alışveriş yapmalarını sağlayan araçlar sunuyor. Maalesef bunlar Snapchat'te yer almıyor.

Instagram Hikayeleri Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Snapchat Gözlükleri Artık Amazon'da!

YORUMLAR