Mars Seyahati Sadece 200 Bin Dolar

Mars Seyahati Sadece 200 Bin Dolar

Dünyanın en çılgın iş adamlarından biri olan Elon Musk, 10 yıl içerisinde Mars'a seyahat etmek isteyenlerin hayallerini gerçekleştirebileceğini söyledi. Bilet ücretinin 200 bin dolar olduğu belirten Musk, insanların kendi kendine yetebildiği yeni yerleşim alanları kurmak istediğini bildirdi.

Şu dünyada en çok saygı duyduğunuz insan kimdir diye sorsanız, hiç düşünmeden Elon Musk derim. Çünkü bu adam dünyayı değiştirecek çalışmaların öncülüğünü yapıyor. Tesla mesela, hem ucuz hem de daha verimli olan elektrikli araç üretiyor. Sonra SpaceX, bir insanın hayali Mars'ta yaşam kurmak olabilir mi yahu? 

İnternetten canlı yayınlanan Meksika'nın Guadalajara kentindeki 67. Uluslararası Uzay Yolculuğu Konferansı'ndaki konuşmasında Elon Musk, Gezegenlerarası Taşıma Sistemi Projesi hakkında bilgi verdi. Yıllardır çalışmaları süren projenin 10 yıl içerisinde gerçekleşeceğini bildiren çılgın iş adamı, 200 bin dolarlık bilet ücretini karşılayanlarla birlikte kendi kendine yetebilen bir şehir kurmak istediğini söyledi.

Altyapı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğu proje bittikten sonra 100-200 kadar insan Mars'a taşınabilecek. Bakalım ilerde Elon Musk bizi hangi gezegene taşımak isteyecek. 

SpaceX, Mars'a Yolculuk Yapmamızı Sağlayacak Konsept Sistemini Tanıttı

Facebook'un Ücretsiz İnternet Hayali SpaceX ile Kül Oldu!

YORUMLAR