Mars Yüzeyinde Dolaşan Böcek Görüntüsü İnterneti Sallıyor

Mars Yüzeyinde Dolaşan Böcek Görüntüsü İnterneti Sallıyor

NASA araçlarının Mars üzerinde yakaladıkları bir video Mars yüzeyinde böcek dolaşıyor tartışması başlattı. Durum NASA için hiç de yabancı değil. Çünkü "NASA böyle bir durumu "Ay’a insan indi mi, yoksa inmedi mi" tartışmasından beri yaşıyor. 

Yeni tartışma, teknolojinin de yardımıyla Ay yüzeyinin gri solgun kraterlerinden Mars’ın kızıl çöllerine taşınmış durumda. NASA’nın yayınladığı bir video Mars’ta hayat olduğunun sağlam kanıtı olarak internette viral olmuş durumda. Dikkatli izleyenlerin gözünden kaçmayan bu hayat belirtisi, Mars’ta kazı yapan Curiosity Rover aracının etrafında kazı sırasında dolaşan yaşam formları olarak tanımlandı.

Videoda ki görüntülerde; kazı yapan cihazın çıkardığı gürültü ve titreşimden dolayı rahatsız olan bazı canlıların sağa sola kaçıştıklarının net olarak görülebildiği iddia ediliyor. 29 Ocak 2015 yapılan bir Mars yüzeyi çalışmasına ait bu videoyu aşağıdan izleyebilir, gerçekten cihazın etrafında sağa sola kaçışan canlılar var mı kendiniz karar verebilirsiniz. Bu esrarengiz hareketlerin yine sarsıntıdan hareket eden toprak parçaları olduğu iddiası da oldukça yaygın. Bakalım videoyu izledikten sonra ne düşüneceksiniz. 

NASA Mars'a Astronotları İşte Bu Roketle Gönderecek

NASA'nın Mars Trek Web Sayfası, Mars'a Sanal Bir Seyahati Mümkün Kılıyor

NASA Mars Kolonisi Kurmak İçin Yeryüzünde Bir Yanardağın Yanında Deneylere Başladı

YORUMLAR