Mars'a İlk Kez Ayak Basacak Daedalus Ekibiyle Tanışın

Mars'a İlk Kez Ayak Basacak Daedalus Ekibiyle Tanışın

Daedalus adını taşıyan uzay aracıyla MARS’a yapılacak ilk insanlı yolculuğu konu alacak uzun metraj film MARS, tüm dünya ile aynı anda 13 Kasım’da National Geographic Channel ekranlarında olacak. Belgeselcilik tarihe geçecek bu yolculukta yerini alacak kıdemli astronotlar kim olacak? Yanıtını National Geographic kanalından aldık.

İlk bölümü 171 ülkede 45 ayrı dilde 13 Kasım Pazar günü 20:00’da National Geographic kanalında yayınlanacak MARS, şimdiden heyecan uyandırdı. Şu sıralar çoğu kişinin hayallerini süsleyen, üzerine çalışmalar yapılan gezegende geçecek özel seri, görsel efektleriyle hafızalara kazılacak. 6 bölümden oluşacak seride kızıl gezegenle ilgili merak edilen tüm soruların yanıtı izleyicilerle paylaşılacak. Peki Mars’a gidecek ilk ekip olan Daedalus isimi uzay aracını kimler kontrol edecek? Hangi isimler bu dev projede yer alacak?

National Geographic Channel’ın Türkiye Facebook hesabından bu konuya ilişkin gönderisini aynen aktarıyoruz: “Her türlü eğitimi aldılar, görevlerini paylaştılar ve Mars'a ilk kez onlar ayak basacaklar. Daedalus ekibiyle tanışma vaktimiz geldi! #MARSaGidiyoruz”. Onlar diye bahsedilen isimler Amelie Durand (Doktor ve Biyokimyager), Ben Sawyer (Ekip Komutanı ve Sistem Mühendisi), Hana Seung (Pilot ve Sistem Mühendisi), Javier Delgado (Hidrolog ve Coğrafya Kimyacısı), Marta Kamen (Jeolog Eksobiyolojist) ve Robert Foucault (Makine Mühendisi ve Robot Bilimci). Gördüğünüz üzere her ülkeden özenle seçilmiş kişilerden oluşan bir ekip.

Daedalus ekibiyle tanışmak için #MARSaGidiyoruz hashtagini takip edebilirsiniz. 

Mars Seyahati Sadece 200 Bin Dolar

YORUMLAR