Mart Ayında Xbox One'a Güncellemeler ve Sürprizler Geliyor

Mart Ayında Xbox One'a Güncellemeler ve Sürprizler Geliyor

Uzun süredir şikayet sebebi olan Xbox One'dan ekran görüntüsü alınamaması sıkıntısı sona eriyor. Microsoft çok kısa bir zaman içinde yapılacak güncellemeyle bu sorunun ortadan kalkacağını açıkladı. Mart ayı güncellemeleri Xbox One'ı daha tercih edilir yapabilecek mi göreceğiz?

Microsoft yetkilisi Phil Spencer Xbox One’a gelecek olan 'ekran görüntüsü' alma özelliği ile ilgili küçük bir paylaşım yaptı. Şu anda beta test aşamasında olan bu özelliğin çok kısa zaman içinde Xbox One'larda yapılacak bir güncellemeyle kullanıcılara kazandırılacağını açıkladı. Mart ayında yapılacak olan sistem güncellemesiyle PS4’ün başından beri sahip olduğu bu özellik, Xbox One kullanıcıları için geç de olsa gelecek ve kullanılmaya başlanabilecek.

Yeni gelecek bu özellik oyuncuların ekranı dondurmasına, ekran görüntüsü almasına rahatlıkla izin veriyor olacak. Ekran görüntüsü almak için kumandanın 'X' tuşu kullanılacak. X'e basıldıktan sonra 'Yes' tuşunun da tıklanmasıyla beraber ekran görüntüsü cihaza kaydedilecek ve kolaylıkla ağda paylaşılabilecek. Kinect kullanıcıları ise sadece 'take screen shot' komutunu sesli olarak verebilecekler.Saklanan ekran görüntüleri arka plan resimleri olarak da Xbox One menüsünde kullanılabilecekler. Aşağıdaki video bu özelliğin nasıl çalışacağı hakkında bir fikir veriyor. 

Mart ayında yapılacak olan güncelleme sadece ekran görüntüsü alabilmek adına yapılmıyor. Cihazın sesli komut özellikleri de güçlendiriliyor ve yeni komutlarda ekleniyor. Yeni gelecek güncellemeler uygulama yüklenebilme özelliği, arkadaşlarına tavsiye et seçeneği, menü şeffaflığı ayarlayabilmek, spam raporlayabilme gibi pek çok özelliği de beraberinde getiriyor. 

Xbox One Tasarımcısından İtiraflar

Xbox One Sürekli Çalışacak

Xbox One Parçalarına Ayrıldı

YORUMLAR