Mart Ayının 18'inden İtibaren Skype İşe Başlıyor

Mart Ayının 18'inden İtibaren Skype İşe Başlıyor

Geçtiğimiz Kasım ayında Microsoft kurumsal iletişim uygulaması olan Lync'i değiştireceğini açıklamıştı. Kurumlar Lync yerine artık Skype kullanacaklar.Microsoft yenilecek olan Lync'in 'Skype for Business' ile yer değiştireceğinin sinyallerini aylar öncesinden zaten vermişti. Sonunda o gün geldi ve kurumsal şirketler iletişim ağlarında Lync yerine Skype kullanmaya başlayacaklar.

Skype'ın başkan yardımcısı Zig Serafin Facebook üzerinden paylaştığı bir video bültenle 18 Mart'ta Lync’in tamamen Skype for Business ile değiştirileceğini açıkladı. Office 360 ya da diğer yeni gelecek olan Office uygulamaları da artık Lync'i desteklemeyecek ve Skype entegrasyonuna dahil olacaklar.

Aslında Microsoft kendi kurumsal yapısı dahilinde Skype'ı uzun süredir kullanıyor ve deniyordu. Microsoft ‘Skype for Business’ uygulamasının Lync’in yapabildiği her şeyi yapabileceğini de ifade etti. Kurumlar arası iletişim için Skype alt yapısının kullanılmasının daha verimli olabileceği görüşü ABD’de çeşitli büyük şirketlerce de onay buluyor.

Skype'ı kurumsal olarak kullanmak isteyenler @skypebusiness adresinden gelişmeleri twit olarak takip edebilirler.

Yararlı Skype İpuçları

YORUMLAR