Marvel Hayranları Buraya! Avengers 4'ten İlk Fragman Geldi!

Avengers 4'ten İlk Fragman Geldi!

Marvel hayranlarının dört gözle yollarını beklediği Avengers 4 fragmanı nihayet yayınlandı! Ortalığı yangın yerine çeviren fragmanla birlikte filmin ismi de belli oldu: Avengers: Endgame.

Nisan 2018’de vizyona giren Avengers: Infinity War, 2,048 milyar dolarla Marvel'ın birinci, tüm zamanların ise en yüksek beşinci hasılatını elde eden filmi olmayı başarmıştı. 

En sevdiği kahramanların çoğunu Infinity War’da kaybeden Marvel hayranları, serinin son halkasından gelecek fragmanı dört gözle bekliyordu. Ve büyük gün geldi çattı! Marvel Sinematik Evreni'nin 20. filmi olacak olan Avengers 4: Endgame, üzerindeki sır perdesini nihayet kaldırdı.

Iron-Man, Thor, Captain America ve Ant-Man başta olmak üzere hayatta kalan tüm kahramanlar, sonsuzluk taşlarını ele geçiren Thanos’a karşı müthiş bir intikam savaşı başlatacak, ancak bu sefer işleri her zamankinden çok daha zor olacak.

Fragman, Tony Stark’ın kalp burkan şu sözleri ile başlıyor: “Yiyecek ve su dört gün önce bitti. Yarın sabah da oksijen bitecek. Çok ciddiyim, giderken seni düşüneceğim. Her zaman seni”

Yaklaşık 3 dakika süren fragmanda en dikkat çeken detaylardan bir tanesi de, Infinity War’da göremediğimiz Clint Barton, nam-ı diğer Hawkeye oldu. Avengers 4’ten gelen set fotoğraflarında Hawkeye’nin Ronin’e dönüşebileceğinin sinyallerini almıştık. Fragmanla birlikte bu dönüşümün olacağını net bir şekilde öğrenmiş olduk.

Bununla birlikte Hawkeye’ın Ronin’e nasıl evrileceğini henüz bilmiyoruz, ancak Barton’ın Avengers: Endgame’in en kritik karakterlerinden bir tanesi olacağını net bir şekilde söyleyebiliriz. 

avengers 4 endgame

Marvel evreni, Avengers: Endgame ile birlikte 4. aşamaya geçmiş olacak ve hikaye Black Panther ve Captain Marvel gibi üçüncü nesil süper kahramanlar üzerinden ilerleyecek. 

Daha önceki haberlerimizde Ant-Man’in Thanos’a karşı mücadele anahtar görevi göreceğini söylemiştik. İzleyenler hatırlayacaktır; Ant-Man ve Wasp filminde kuantum boyutunun kapılarını iyice aralamıştık. Fragman da Avengers 4 için kurulan “zamanda yolculuk” teorilerini doğrular türden.

Avengers: Endgame’in yönetmen koltuğunda her zaman olduğu gibi Russo kardeşler oturuyor. Christopher Markus ve Stephen McFeely'nin kaleminden çıkan film, 29 Nisan 2019’da vizyona girecek.