Marvel's Spider-Man Yılın En Hızlı Satan Oyunu Oldu

Marvel Spider-Man PS4

PlayStation oyuncularının dört gözle beklediği yapımların başında gelen Marvel’s Spider-Man, üç gün önce raflardaki yerini almıştı. Bugün yayınlanan en çok satanlar listesiyle Marvel’s Spider-Man’in 2018’in en hızlı satan oyunu olduğu ortaya çıktı.

Insomniac Games tarafından geliştirilen ve PlayStation 4’e özel olarak yayınlanan Marvel’s Spider-Man, tanıtıldığı günden bu yana bekleniyordu. Sadece PlayStation 4’e özel olması sebebiyle Far Cry 5 ya da onun gibi birden fazla platformlara karşı yarışamayacağı düşünülen oyun, aldığı ilk inceleme puanlarının beklenenden yüksek olmasıyla tam anlamıyla uçuşa geçti. Far Cry 5 tarafından 2018’e dair kırılan rekoru geçen Spider-Man, yine sadece PlayStation 4’e özel olarak çıkan God of War’u da geride bıraktı. 2018’in şimdiye kadar çıkan oyunları arasında en hızlı satanı olmasının yanı sıra Marvel markası altında çıkan oyunlar arasında en hızlı satan oyun olma unvanı da Spider-Man’e gitti. Rekor daha önce LEGO Marvel Super Heroes’daydı.

Birleşik Krallık bölgesine ait olan verilerin ortaya çıkmasıyla birlikte Spider-Man’in başarısı bir kez daha gözler önüne serilirken, oyunun çıkmasının üzerinden sadece üç gün geçmiş olmasına rağmen, geçen haftanın en çok satan oyunları listesinde ilk sıraya oturmayı başardı. Listenin tamamıysa aşağıdaki gibi oldu.

10- LEGO the Incredibles

9- PlayerUnkown’s Battlegrounds

8- Destiny 2: Forsaken

7- Mario Kart 8: Deluxe

6- Pro Evolution Soccer 2019

5- Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy

4- F1 2018

3- Grand Theft Auto 5

2- Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age

1- Marvel’s Spider Man