Marvel Sinematik Evreni'ne Müslüman Süper Kahraman Geliyor

Marvel Sinematik Evrenine Müslüman Süper Kahraman Geliyor

Şu sıralar Avengers: Infinity War ile gişeleri altüst eden Marvel,  2019 yılında vizyona girecek serinin dördüncü ve son halkası ile sinematik evreninde köklü değişimler yapacak. BBC'ye konuşan Marvel'ın patronu Kevin Feige, bir sonraki projelerinin çizgi romanlardan tanıdığımız müslüman kadın süper kahraman Ms. Marvel olacağı müjdesini verdi.

Avengers 4 ile bazı ikonik karakterin miadını dolduracak olması, birçok yeni süper kahramanı Marvel Sinematik Evreni'nin bir parçası yapacak.

Marvel filmlerinin yapımcısı Kevin Feige, BBC'ye konuştu ve şirketin gelecek projeleri hakkında çok önemli bilgiler verdi. Feige, Brie Larson'ın hayat vereceği ilk kadın süper kahraman Captin Marvel'dan sonra, Ms. Marvel'a odaklanacaklarını belirtti. 

Captain Marvel

En  güçlü süper kahraman olması beklenen Captain Marvel'ı Brie Larson canlandıracak.

Çizgi roman okuyucuları tarafından bilinen Ms. Marvel, 2014 yılında Marvel Comics'e adım atmıştı. Kamala Khan adında Pakistan asıllı Amerikalı bir kadın olan Ms. Marvel, şirketin ilk müslüman kadın süper kahramanı olarak biliniyor.

Marvel filmlerinin neredeyse hepsinde yapımcı koltuğunda oturan Feigle, Ms. Marvel'ın sinematik evrenine çeşitlilik katacağını belirterek, "Brie Larson’ın rol aldığı Captain Marvel’ın çekimleri hala devam ediyor. Captain Marvel’dan ilham alan müslüman kahraman Ms Marvel da planlarımız arasında yer alıyor. Fakat önce Captain Marvel’ı tanıtmamız gerekiyor"  ifadelerini kullandı.

Siyahi bir süper kahramana sahip olmamasıyla eleştirilen Marvel, bu açığı Black Panther ile kapatarak, büyük bir alkış almıştı. Şimdi ise kadın bir süper kahramanın hikayesini beyaz perdeye yansıtacak olan şirket, DC'nin Wonder Woman hamlesine güçlü bir karşılık vermek istiyor.

Marvel Sinematik Evreni'nin ilk kadın süper kahraman filmi olacak olacak Captain Marvel, 8 Mart 2019'da vizyona girecek.

YORUMLAR