Masaüstünde Kullandığınız Spotify'ı Akıllı Telefon ve Tabletiniz ile Kontrol Edin

Masaüstünde Kullandığınız Spotify'ı Akıllı Telefon ve Tabletiniz ile Kontrol Edin

Dijital müzik servisleri arasında en popülerlerden bir tanesi olan Spotify, yeniliğe doymuyor. Yeni yapılan güncelleme ile artık Android ve iOS cihazlarınız ile masaüstü bilgisayarlarınızda açık olan Spotify'ı kontrol edebiliyorsunuz.

Üstteki görselde gördüğünüz üzere Spotify'ın ayarlar menüsünde Spotify Connect özelliği bulunuyor. Bu özellik bir sene önce getirildi fakat sadece Wi-Fi ile bağlanabildiğiniz hoparlör yada diğer mobil cihazlar üzerinde müzik çalmanızı sağlıyordu. Son yapılan güncelleme sayesinde artık masaüstü Spotify programını da yönetebiliyorsunuz. Tabi bu özellikten yararlanabilmek için ücretli Spotify tercihlerinden bir tanesini kullanıyor olmanız gerekiyor.

Peki bu özelliği nasıl kullanırım diyorsanız, Spotify hesabınız ile hem masaüstü programı üzerinde hem de Android yada iOS mobil cihazınız üzerinde giriş yapmanız gerekiyor. Eğer gerekli programlara sahip dğeilseniz haberin altındaki bağlantıları kullanaran hemen indirebilirsiniz. Hesabınıza her iki yada daha fazla cihaz üzerinde giriş yaptıktan sonra mobil cihazınız üzerinde Spotify'ın ayarlar menüsüne gelerek Spotify Connect'e girmelisiniz. Aşağıdaki görselde Spotify Connect ekranını göreceksiniz.

Bu ekran üzerinde hesabıza giriş yaptığınız cihazlar görünmektedir. Görseldeki Nexus 4 kendi Android mobil cihazım ve HANGOVER olarak geçen cihaz ise masaüstü bilgisayarım. Bilgisayarınızın ismi üzerine dokandığınız anda mobil cihazınız üzerinden bilgisayarınızdaki Spotify'ı kontrol etmeye başlayabiliyorsunuz. Ekranın altındaki ses kontrolü ise bilgisayarınızın Spotify ses kontrolünü sağlamakta. Oldukça basit bir şekilde bağlantı kurarak kontrolü kolaylaştıran yeni özellik sayesinde evinizde düzenlediğiniz partilerde yada eğlencelerde bilgisayarınızdan müzik açarak başında oturma zorunluluğunuzu ortadan kaldırıyor. Ayrıca yemek yaparken, temizlik yaparken yada koltukta uzanırken de bilgisayarınızdaki Spotify'ı mobil cihazınız ile kontrol edebilirsiniz.

Sürekli yenilenen ve geliştirilen Spotify'ı henüz denemediyseniz, sitemiz üzerinden ücretsiz olarak indirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Motorola Nexus 6, 12 Ülkede Daha Satışa Çıkıyor

YORUMLAR