Maserati Elektrikli Araç Geliştirmeye Başlıyor

Maserati Elektrikli Araç Geliştirmeye Başlıyor

Maserati firması daha önce elektrikli otomobil sektörüne girmek istediğini doğrulamıştı. Fakat piyasa araştırması yapıldığında, lüks araç üreticisinin elektrikli bir hatchback yapma fikri pek akla yatmıyordu. Maserati bu konuda kararlı görünüyor, zira ilk elektrikli otomobil üretimini 2020 yılına kadar hedeflediği ortaya çıktı. Alfieri adını taşıyacak spor otomobilin tamamen elektrikli bir versiyonunun da olacağı doğrulandı. 

Maserati'nin elektrikli otomobil üreteceğine dair söylentiler ilk çıktığında, raporlar şirketin önümüzdeki 10 yıl içerisinde piyasada bir model bulunduracağını ileri sürüyordu. Gerçekten de öyle oldu ve şirketin gelecek planlarında böyle bir çalışmanın olduğu ortaya çıktı. Şirket, V6-Touting Alfieri'nin 2019'da piyasaya sürülmesinden sonra, elektrikli versiyonunun bizlerle olacağını doğruladı. Aracı bir süre bekleyecek olmamızın sebebi ise şasi tasarımında gidilecek değişiklikten kaynaklanıyor. Çünkü Alfieri'de ağırlık bakımından bir azalma olacak ve ürün tasarımlarının 2018 yılında tamamen yenilenmesi bekleniyor. 

Aracın fiyatı ne kadar olur henüz bilmiyoruz. Maserati Alfieri'nin ne kadara mal olacağı ve tek bir şarj ile ne kadar ilerleyebileceğini öğrenmek için birkaç yıl beklemek zorunda kalabiliriz. Yine de büyük markaların elektrikli araç üretimine yöneldiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. 

Yeni Maserati QNX Dikiz Aynalarını Hayatımızdan Çıkarıyor

YORUMLAR