Mashable Tasarım Değiştirdi

Mashable Tasarım Değiştirdi

Dünyanın en popüler sosyal medya ve teknoloji sitelerinden biri olan dünya genelinde yüz binlerce ziyaretçisi olan Mashable tasarımını yeniledi. Mobil uyumlu yeni haliyle hemen her yerden erişilebilme ve okunabilme özelliklerini iyileştiren Mashable, klasik renklerinden vazgeçmemiş.

Son dönemlerde üretilen tasarımlarda tercih edilen esnek yapı Mashable’ın yeni temasında da kullanılmış. Tarayıcınızı küçültüp büyüterek bunu deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu özelliğin en önemli faydası, tablet ve akıllı telefon üzerinden siteyi ziyaret edenlerin ekran çözünürlükleri ne olursa olsun uyum sağlanması. Siteye erişen cihaz türlerinin 2500’i aştığı öğrenildiğinde bunun ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğu ortada.

Özellikle öne çıkarılması gereken ve hemen her ziyaretçinin görmesinin istendiği içeriklerin rahatlıkla konumlandırılabildiği yeni temada bulunan menü de son derece işlevsel. Sade olması ve sadeliği kaliteli görsel parçacıklarıyla bürümesi açısından bu temanın içeriklere ait metin ve görsel temelli unsurları hoş bir şekilde öne çıkardığı belirtmeliyim.

Mashable’ın belirttiğine göre görünen arayüz sadece bir beta. Söz konusu tema üzerinde çalışmalar sürecek ve iyileştirmeler devam edecek.

Siteyi ziyaret etmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

YORUMLAR