MaskMe ile Kişisel Bilgileriniz Güvende

MaskMe ile Kişisel Bilgileriniz Güvende

İnternetin yaşamlarımız içindeki yeri arttıkça, riski durumlar da beraberinde geliyor. Kişisel bilgi hırsızlığı veya bu bilgileri kullanarak kullanıcılara rahatsızlık veya zarar verme günümüzde insanların en çekindiği şeyler arasında.

MaskMe internet üzerinde kullandığımız bilgileri koruma amaçlı yapılmış bir web tarayıcı uzantısı. Chrome ve Firefox için yapılmış bu uygulamanın aynı zamanda iOS ve Android mobil uygulamaları da bulunuyor. Mobil uygulamaları ücretsiz indirebilirsiniz fakat kullanmak için aylık 5 $ olan üyeliği satın almak gerekiyor.

MaskMe, internet kullanıcılarının en çok korumak istediği 3 şeyin e-posta adresleri, telefon numaraları ve kredi kartı numaraları olduğunu tespit ederek bunun üzerine yapılmış bir uygulama. MaskMe kullanarak gerçeğiyle eşleşen fakat sahte olan e-posta, telefon numarası ve kredi kartı oluşturabilirsiniz. Bu sayede internet üzerinde sizden kişisel bilgilerinizi isteyen fakat sizin paylaşmak istemediğiniz siteler için sahte hesaplar oluşturarak herhangi bir bilginizi paylaşmamız olursunuz.

Programın mantığı olan '' Ortada herhangi bir bilgi olmazsa, kaybedecek birşeyiniz de olmaz'' bu eklentiyi mükemmel şekilde açıklıyor. Örneğin bir alışveriş sitesinden beğendiğiniz bir ürünü satın almak istiyorsunuz. Bunun için MaskMe ile birlikte kendi kredi kartınızın bilgileri ile sahte bir kredi oluşturarak siteye gerçekte olmayan bir kredi kartı sunmuş oluyor ve ilerleyen zamanda kredi kartı ile ilgili sıkıntı yaşama ihtimalinizi ortadan kaldırıyorsunuz. İstediğiniz zaman sahtelerini oluşturup istediğiniz zaman silebileceğiniz bu uygulama insanların internet üzerinde kendi gerçek bilgileri olmadan her işlemi yapabilmesini sağlıyor.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Chrome ve Firefox uzantısında sadece e-posta hesabınızın sahtesini oluşturabiliyorsunuz. Üyelik satın aldığınızda ise hem kredi kartı ve telefon numaranızın sahtelerini yapabilirken aynı zamanda mobil uygulamalardan da yararlanabilirsiniz.

Verizon, Motorola ile Birlikte Çıkaracağı 3 Yeni Droid Telefonu Açıkladı

YORUMLAR