Massive Geliştiricisi, The Division 2 Açık Beta Testini Ağzından Kaçırdı

Ubisoft cephesinin en çok güvendiği oyunlarından bir tanesi olan Tom Clancy's The Division 2 ile buluşmamıza az bir zaman kaldı. Oyuncuların büyük bir ilgiyle bekledikleri oyun için yakın bir zaman önce kapalı beta testi düzenlenmişti. Eğer katılımda bulunamadıysanız üzülmeyin. Tom Clancy's The Division 2 için bir de açık beta testi yapılacak.

Türünün sevdalıları için büyük bir önem arz eden Tom Clancy's The Division 2, bu senenin en çok beklenen oyunları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz senenin Mart ayında, herhangi bir sızıntı olmaksızın sürpriz bir şekilde duyurulmuş devam oyunu, önümüzdeki 15 Mart 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. Bugün itibarıyla kapalı beta testi bitecek olan Tom Clancy's The Division 2 için bir açık beta testi düzenlenir mi diye merak ediyorduk. Her ne kadar Ubisoft resmi bir duyuru yapmamış olsa da geliştiricilerinden birisinin ağzından kaçırması ile bunu resmi duyuruya kalmadan öğrenmiş olduk.

Ön-sipariş ile alanların ve kayıt yaptıranların aralarından seçilenlerin katılımda bulunabildiği Tom Clancy's The Division 2 kapalı beta testi başladı başlayalı, The Division Twitch hesabı üzerinden yedi gün yirmi dört saat canlı yayınlar gerçekleştiriliyordu. Ağırlıklı olarak Massive Entertainment stüdyosunun geliştiricilerinin yer aldığı bu canlı yayınlar sırasında da bir kaza meydana geldi ve sunuculardan bir tanesinin kapalı beta testinde yaşanan teknik sorunların açık beta testine kadar çözüme kavuşturulacağını söyledi.

İlgili anı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kapalı beta testi sonrasında bir de açık beta testinin gerçekleştirilecek olması, açıkçası pek de büyük bir sürpriz olmadı diyebiliriz; çünkü bildiğiniz gibi belli başlı oyunlar için gerçekleştirilen kapalı beta testleri sonrasında çoğunlukla açık beta testleri de düzenleniyor. Tom Clancy's The Division 2 de bu geleneği bozmayacak.

Şimdilik açık beta testinin ne zaman düzenleneceği ile ilgili bir tarih duyurusu haliyle belirtilmiş değil ama açık betanın muhtemelen bu ayın sonları veya oyunun çıkış tarihinden bir hafta kadar öncesinde gelmesi bekleniyor. Bunun için Ubisoft tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemekte fayda var.