Mate 20 Pro Oyun Konsolu Olur Mu?

mate 20 pro oyun2

Huawei Mate 20 Pro, Android cephesinde tanıtıldığı an itibarıyla oldukça heyecan yaratan bir model oldu. Cihazda yer alan Kirin 980 işlemcisi hem performansı hem üretim süreci hem de Yapay Zeka desteğiyle gerçekten çok iyi işler ortaya çıkarıyor.

Kirin 980'in içinde yer alan grafik işlemcisi de en az işlemcinin geneli kadar güçlü. Mali-G76 MP10 grafik işlemcisi, oyun tarafında performansıyla kullanıcıları oldukça fazla tatmin ediyor.

Mate 20 Pro’yu ilk elime aldığımda böylesine iyi bir cihazın ekranındaki çentiğe destek verilmezse çok büyük kayıp olur gibi düşünsem de iş Pubg kurup oynamaya geldiğinde oldukça memnun kaldım. Pubg ve Asphalt 9 gibi oyunlar cihazın ekranına tam uyumlu, performans anlamında herhangi bir kasma donma ya da ısınma olmadığı gibi cihazda yer alan özel modlarla performans çok daha üst düzeye taşınabiliyor.

Mate 20 Pro’da Kirin 980, Mali-G76 MP10’un yanında 6 GB ram yer alıyor. Aslında Android tarafında RAM kullanımı kullanıcıyı düşündürse de Huawei’nin kullandığı EMUI arayüzü bu sorunu ortadan kaldırıyor ve RAM miktarı oyunlarda çok yeterli duruma geliyor.

GPU Turbo ile Sınırlar Kalkıyor!

 

Cihazda yer alan özel modlardan bahsetmiştik, bu özel modlardan bir tanesi yine Huawei tarafından geliştirilen GPU Turbo özelliği. GPU Turbo 2.0 özelliğini aktif ettikten sonra normalde oldukça iyi performans sergileyen Mate 20 Pro ile çok daha iyi sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

Kaliteli ekran paneli, yüksek pil ömrü ve yapay zeka desteğiyle muhteşem bir oyun performansını sizlere sunan Mate 20 Pro’nun detaylı incelemesi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.