Mavi Balina Kurbanı Genç Kızı 3 Kişi Zor Kurtardı

Mavi Balina Kurbanı Genç Kızı 3 Kişi Zor Kurtardı

Mavi Balina oyunu hakkında çok yazıldı, çizildi. En son, ünlü hacker grubu da oyun aleyhinde bir bülten yayınlamıştı. Yaratıcısı her ne kadar yakalanmış olsa da oyun durmaksızın hayatları tehlikeye atmaya devam ediyor.

Oynayanları intihara sürükleyen 'Mavi Balina' bilgisayar oyunu, geçtiğimiz gün neredeyse  bir can daha alıyordu. Oyunu oynayan 15 yaşındaki genç bir kız, son anda intihar etmeden 3 kişi tarafından büyük zorluklarla bu eyleminden vazgeçirildi.

Yukarıdaki videoda, üç kişinin genç kıza suya atlamaması için uyarıda bulunduğu fakat kızın bu uyarıları dikkate almadan kendini sulara bıraktığı görülüyor.

Mavi Balina Nedir?

Özellikle Rusya'da, son 6 ay içinde 130 gencin intihar olayıyla ilişkilendirilen "Mavi Balina" oyunu hakkında inceleme de başlatılmıştı. Oyunun Rusya haricinde, Ukrayna, Kazakistan ve Kenya'da ergenlik çağındaki bazı gençlerin intiharına sebep olduğu iddia ediliyordu. Bu arada,  kim bilir kaç gencin intihara sürükleyen oyunun geliştiricisi Rus asıllı Philipp Budeikin, Kasım 2016’da tutuklanmış ve suçunu da kabul etmişti.

Gençleri İntihara Sürüklediği Söylenen Oyun Ortalığı Karıştırdı

13 Yaşındaki Genç Canlı Yayınında Yanlışlıkla Kendini Öldürdü

YORUMLAR