Mavi Balina Oyunu Bir Can Daha Aldı!

Mavi Balina Oyunu Bir Can Daha Aldı!

Dünya genelinde yüzlerce gencin ölümüne sebep olan Mavi Balina oyunu bir can daha aldı. Üzücü haber bu kez Ordu'dan geldi.

Türkiye dahil birçok ülkede gençlerin ölümüne sebep olan Mavi Balina oyununun, yüzlerce gencin ölümüyle de bağlantılı olabileceği düşünülüyor. Bu üzücü olayların bir yenisi de geçtiğimiz günlerde Ordu’da yaşandı. 17 yaşındaki lise öğrencisi İbrahim Can Duman, oyunun son talimatını yerine getirerek kendini asarak intihar etti. Kendini doğalgaz borusuna asarak intihar eden liseli gencin cansız bedeni, işten yeni dönen annesi tarafından bulundu.

Mavi Balina Oyunu Ordu

Mavi Balina oyunu, çıktığı günden bu yana genç yaştaki yüzlerce kişinin ölümünden sorumlu tutuluyor. Toplamda 50 bölümden oluşan ve gençleri psikolojik baskı yoluyla korkuya sürükleyen, kendilerine zarar vermelerini isteyen oyunun son bölümü ise gerçekten korkunç. Son bölüme kadar bilinçaltına korku ve şiddet ögelerini aşılayan talimatlar veren Mavi Balina oyunu, bu talimatları yerine getiren kişilerden son bölümde intihar etmelerini istiyor.

Tehdit ve şantaj yoluyla amacına ulaşan Mavi Balina oyununun bir web sitesi veya indirme bağlantısı bulunmuyor. Bazı Rus sohbet sayfalarının yöneticileri, oyuna girmek isteyen kişilere ilgili adresi göndererek kişisel bilgileri ele geçirebilecekleri bir yazılımı da bu kişilerin bilgisayarlarına sızdırıyor. Sonrasında ise oyuncuya şantaj yaparak verilen talimatların yerine getirilmesi isteniyor. Umarız bu olayların bir sonu gelir ve milyonlarca gencin hayatını tehlikeye atan bu oyunun yöneticileri gereken cezayı alır.


YORUMLAR