Mavi Balina Oyunu Bir Türk'ün Daha Canına Mal Oldu

Mavi Balina Oyunu Bir Türk'ün Daha Canına Mal Oldu

Defalarca gündem konusu olan İntihar oyunu Mavi Balina, bir can daha aldı. 24 yaşındaki Evrim Mertin’in ailesi oyuna dava açtı.

Rus asıllı Philipp Budeikin’in geliştirdiği oyun, oyuncuları kendilerine acı çektirecek görevleri yerine getirmeye zorluyor ve 50 günün sonunda oyuncuları intihar etmeye mecbur bırakıyor. Suçlamaları kabul eden Budeikn, insanları ‘biyolojik atık’ olarak gördüğünü ve onlara mutlu bir şekilde ölmelerine yardım ettiğini dile getirmiş ve Mayıs ayında bu gerekçeyle tutuklanmıştı.

Uzun süredir Dünya çapında yüzlerce gencin ölümüne sebep olduğu düşünülen oyuna karşı, ünlü aktivist bilgisayar korsanları Anonymous da tepki göstermiş, oyunun oynanmaması için kampanya başlatmıştı. Tüm bunlara rağmen hala can almaya devam eden oyun, sadece bu ay içerisinde 2 Türk gencinin canına mal oldu.

Oyun yüzünden intihar ettiği düşünülen son kurban Evrim Mertin'in ailesi, oğullarının son dönemde değiştiğini, kol ve bacaklarında jiletle oluşturulmuş kesiklere tanık olduklarını belirttiler. İstenilen görevlerin kamera ile ispatını zorunlu kılan psikopat oyuna dava açan aile, oğullarının bu sebeple intihar ettiğinin kanıtlanmasını istiyor. 

Şantaj sistemine dayalı oyunda, bilgisayara bulaştırdığı virüsle tüm kişisel bilgilere eriştiği ve oyuncu oyun sırasında görevleri yapmaktan vazgeçerse bu bilgilerle tehdit edildiği de bilinenler arasında.

Mavi Balina Kurbanı Genç Kızı 3 Kişi Zor Kurtardı

Mavi Balina Bir Çocuğu Daha İntihara Sürükledi

YORUMLAR