'Mavi Tik' Artık WhatsApp'ta

'Mavi Tik' Artık WhatsApp'ta

Twitter, Instagram ve Facebook ile hayatımıza giren "mavi tik" artık en çok kullandığımız uygulama olan Whatsapp'a da geliyor. Sosyal medyada tanınmış kişiler, işletmeler, kuruluşlar gibi önemli hesaplara verilen doğrulama işareti Whatsapp'ta da benzer hesaplara verilecek.

Windows Phone için oluşturulan Whatsapp Beta'sında fark edilen onay tiki öncelikli olarak işletmelerin hesaplarına tanımlanacak. Küçük ve orta işletmelerle doğrudan iletişime geçmek istediğinizde herhangi bir tereddüte düşmeden onay tiki sayesinde gönül rahatlığıyla işletmeye mesaj atabileceksiniz. 

Bu güncelleme elbette sadece Windows Phone ile sınırlı kalmayacak. Android ve iOS için olan Whatsapp betalarında da aynı tik görüntülendi.

Whatsapp'ın bu yenilik ile olan amacı işletmelerle doğrudan iletişime geçmek isteyen kullanıcıları mağdur etmemek, dolandırıcılığın önüne geçmek ve herhangi olumsuz bir durum yaşatmamak. O yüzden bu güncellemenin kişisel kullanıcılardan çok işletmeleri ilgilendirdiğini söyleyelim. Whatsapp'ın da ilk etapta planı doğrulama tikini işletmelere vermek olacaktır ancak ilerleyen süreçte ne gibi kararlar alınır, ünlü kişisel hesaplara da bu onay tiki verilir mi göreceğiz.

WhatsApp'a Yeni Güncelleme Kapıda!

1 Milyar Kişi Her Gün WhatsApp Kullanıyor

YORUMLAR