Mazda, Araçlarına Apple CarPlay ve Android Auto Desteği

Ünlü japon otomobil üreticisi Mazda, araçların  Apple CarPlay veya Android Auto ile donatılmış olarak gelmesini git gide yaygınlaştırıyor. Ancak şirket, eski model araç sahiplerinin bu özellikten mahrum kalmasını istemiyor. Araç üreticisi, bilgi-eğlence sistemlerini hem Apple hem de Google'ın otomobil teklifleriyle uyumlu olanlara yükseltmek için 2014 yılına kadar uzanan araç sahiplerini sunuyor.

Mazda Connect infotainment sistemine 199 dolar  artı ücret ödeyerek bu yükseltmeye sahip olabilirsiniz. Mazda, uygun araçların tam listesini herhangi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle aracınızın uygun olup olmadığını öğrenmeniz için satıcınıza başvurmanız gerekiyor. 

Şirkete göre, yükseltme işleminin tamamlanması yaklaşık iki saat kadar sürecek. Montajı yapan ustanın ne kadar ücret istediğine bağlı olarak, bu yükseltme işlemi size 500 dolara mal olabilir. Türkiye'de yükseltme işleminin ne zaman başlayacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Özelliğin Türkiye'deki yetkili servislere geldiği zaman yetkili servislerin ne kadar fiyat isteyeceği de henüz bilinmiyor.