McLaren Apple ile Görüştüğünü Onayladı

McLaren Apple ile Görüştüğünü Onayladı

Birkaç ay önce Apple'ın sürücüsüz otomobil çıkarma çabasının bir parçası olarak McLaren'i satın almakla ilgileneceği iddia edilmişti. Şirket daha sonra McLaren ve Apple'ın potansiyel satın alma ile ilgili bir görüşme yapmadığını söyleyerek dedikoduları reddetmişti. Fakat hikayenin böyle olmadığı yeni bilgiler ışığında doğrulandı.

McLaren CEO'su Mike Flewitt ile yapılan bir röportaja göre, her iki şirket ortak bir nokta bulabilmek için buluşmuş, fakat resmi bir teklif gelmemiş. Flewitt, "Apple'ın teklifi yoktu. Onlar bizi ziyaret ettiler. Konuştuk, yaptığımız çalışmalardan bahsettik. Hatta şirketi gezdiler, ama somut bir teklif hiç gelmedi." diyor. 

Daha önce basına sızan iddiaların bu konuşma ışığında doğru olduğunu anlıyoruz. Ancak her iki şirketin neden anlaşma zemini bulamadığı konusunda bir bilgi yok. Belki de Apple, sürücüsüz araç planını rafa kaldırdı ve bu alana yatırım yapmak istemiyor. Şimdilik söylentiler, Apple'ın kendi aracını yapmak yerine, araçlara yönelik yazılımlar geliştirmeye odaklanacağını söylüyor. Ayrıca Apple'ın sanal gerçekliği araçlarda kullanmaya yönelik çalışmalar yaptığını söyleyenler de var. İlerleyen dönemlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz. 

McLaren: Apple ile Herhangi Bir Anlaşma Söz Konusu Değil

YORUMLAR