McLaren: Apple ile Herhangi Bir Anlaşma Söz Konusu Değil

McLaren: Apple ile Herhangi Bir Anlaşma Söz Konusu Değil

Hayalleri süsleyen çoğu kişi için ulaşılamaz spor otomobillerle karşımıza çıkan otomotiv şirketi McLaren’ın şu sıralar satın alım üzerine Apple ile görüştüğü iddiaları ortaya atıldı. Financial Times ve New York Times tarafından da doğrulanan bu olay hakkında resmi açıklama geldi.

Dünyanın en değerli şirketi konumundaki Apple’ın mevcut ürünlerini geliştirmek, pazarda olmayan teknolojileri sunmak için büyük satın alımlar gerçekleştirmesine artık alıştık. Bu sefer Apple’ın karşısına geçen isim İngiliz otomotiv devi McLaren. İngiltere’nin ekonomi ve iş dünyasından son gelişmeleri aktaran popüler gazete Financial Times ile Amerika’da en çok okunan gazetelerinden New York Times tarafından da doğrulanan bir satın alım gündemde.

Söylentilere göre Apple, McLaren Teknoloji Grubu’na 1 milyar ile 1.5 milyar Sterlin arasında bir satın alma teklifi sundu. Bu satın alım az önce söz ettiğimiz gazeteler tarafından doğrulandı ancak bir McLaren sözcüsü McLaren’ın şirketi satma planları olmadığını veya ortaklık durumunun söz konusu olmadığını belirterek yalanladı. Apple’ın 1-2 sene içerisinde görmemiz muhtemel olmayan gizemli sürücüsüz otomobilini merak etmeye devam edeceğiz.

Ford’un Tüm Modelleri 2017’de Apple Car Play ve Android İşletim Sistemi Kullanacak

YORUMLAR