McLaren ve OnePlus'tan Önemli Ortaklık

McLaren ve OnePlus'tan Önemli Ortaklık

Formula 1 dünyası teknoloji şirketleriyle kurulan ortaklıklara yabancı değil, ancak McLaren’in son açıklaması pek çok kişiyi sevindirecek türden. F1’in kurucularından olan İngiliz otomobil şirketi, Hong Kong merkezli telefon üreticisi OnePlus ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

İki şirket, 11 Aralık’ta McLaren'in Birleşik Krallık’taki Teknoloji Merkezi'nde düzenlenecek “Salute to Speed” lansmanında, OnePlus 6T McLaren Edition'ı tanıtacak.

Özel sürüm telefonunun şu ana kadarki en pahalı OnePlus cihazı olması bekleniyor. Ayrıca telefonun, McLaren'in marka rengi Papaya Orange ile geleceği tahmin ediliyor.

mclaren oneplus

McLaren, tüketici elektroniği alanında faaliyet gösteren bir markayla ilk kez bir araya gelmiyor. Mayıs ayında HTC ile ortaklığını duyuran İngiliz şirket, sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Pro McLaren Edition ve McLaren Garage VR Experience oyunu dahil olmak üzere bir dizi özel ürün tanıtmıştı. 

İlk defa ABD’li bir taşıyıcı aracılığıyla piyasada boy gösteren OnePlus cihazları, elde ettiği satış rakamları ile Çinli şirketin beklentilerini fazlasıyla karşılamıştı. Bu yılın başlarında Business Insider ’da yayınlanan bir rapora göre OnePlus 6T, T-Mobile mağazalarının neredeyse yarısında yok satmayı başardı.

Her halükarda McLaren ve OnePlus ortaklığının meyvelerini görmeyi dört gözle bekliyoruz. Bakalım iki şirketin çıkaracağı akıllı telefon, Oppo Find X Lamborghini Edition’da görünen süper hızlı şarj gibi birkaç ekstra özelliğe sahip olacak mı? Bu ve daha birçok sorunun cevabı için 11 Aralık’taki lansmanı beklememiz gerekiyor.