MEB Bu Yıl Ders Kitaplarında Yeni Bir Teknik Deneyecek

MEB düzenli olarak her yıl farklı bir teknikle eğitim ve öğretime olan ilgiyi artırmaya çalışıyor. EBA gibi bazı sosyal platformlar öğrencilerin hem ilgisini çekiyor hem de daha geniş bir katılımın ortaya çıkmasını sağlıyor. MEB bunu herkesin kullanımına açacak. İşte haberimizin detayları.

18 milyon öğrenciye dağıtılacak 145 milyonu aşkın ders kitabı sayesinde öğrenciler artık EBA gibi platformlara daha hızlı ulaşım sağlayabilecek. Kitapların hemen arkasında yer alacak karekodlar platforma ulaşılması için bir araç olacak.

MEB karekod tekniği katılımı artıracak mı?

Hem öğrenciler hem de öğretmenler bu yıl ders kitapları üzerinden kolaylıkla platforma ulaşım sağlayabilecek. Kitapların hemen arkasında yer alan karekod cep telefonlarında okunduktan sonra sistem sizi otomatik olarak uygulamaya yönlendirecek.

Bazıları EBA platformuna ulaşım için gerekli işlemleri tam olarak takip edemiyor. Bu nedenle öğrencilerin bir kısmının platforma ulaşımı maalesef imkansız hale geliyor. Bu yeni sistem sayesinde platforma ulaşmak sadece karekod okutmak ile sınırlı olacak. Bu platformda ders kitabını okuttuğunuz andan itibaren sistem sizleri kitabın içerisinde yer alan konuya yönlendiriyor.

Yakın bir zaman içerisinde MEB muhtemelen daha farklı sistemler de deneyecektir. Bu tür sistemlerin öğrenciler için büyük bir fayda sağlayacağı kuşkusuz. Bu sistem eğitim hayatında ne tür artılar getirecek? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

YORUMLAR