MEB Görevden Uzaklaştırılan Kişilerden Bilgisayar ve Tabletleri Geri İstedi

MEB Görevden Uzaklaştırılan Kişilerden Bilgisayar ve Tabletleri Geri İstedi

Tarihimize 15 Temmuz Darbe Girişimi olarak geçen olayın faili olduğu bilinen ve pek çok kişinin ölümüne neden olan FETÖ'nün kamu kurumlarından temizlenme işlemi devam ediyor. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı, okullardan uzaklaştırılan personelden kendilerine tahsis edilen bilgisayar, veri depoları ve tabletlerin geri verilmesini istedi.

Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. Tarihimize kara bir leke olarak geçen darbe girişiminin ardından, demokrasiyi savunan devlet mekanizmasının ve halkın yardımıyla normalleşme sürecinin başlamasını dört gözle bekliyoruz. Ülkemizde çoğu kişinin hayatını karartan bir örgütün yarattığı depremin kamu kurumlarına da sıçradığını da görüyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı içeriye sızan kişileri ayıklama gayreti içerisinde. Son olarak Türkiye’deki bütün okullara gönderilen yazıda aşağıdaki ifadeler yer aldı:

"FETÖ/PDY terör örgütü kapsamında görevden uzaklaştırılan idareci, öğretmen ve personellerin kullanımına tahsis edilen bilgisayar, veri depoları ve tabletlerin teslim alınarak kapalı ve güvenlikli bir şekilde en geç 09/08/2016 Salı günü mesai bitimine kadar müdürlüğümüz Donatım Şubesi’ne elden teslim edilmesi hususunda, gereğini önemle rica ederim."

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturmada görevden uzaklaştırılan kişilerin bugün mesai bitimine kadar kendilerine daha önce tahsis edilen bilgisayar, veri depoları ve tabletleri teslim etmeleri gerekiyor.

Türkiye'nin Siber Güvenlik Açığını Kapatmak İçin Yaz Okulu Açılıyor

YORUMLAR