MEB ve ASELSAN’dan Önemli Proje!

MEB ve ASELSAN’dan Önemli Proje!

Savunma sanayii endüstrisinin en önemli oyuncularından biri olan ASELSAN, sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün karşılanmasını sağlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile mesleki ve teknik anadolu lisesi kuracak.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile ASELSAN arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurulacak. 

Törende konuşan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Mesleki ve teknik eğitimde işbirliğinin sadece ASELSAN'da değil, savunma sanayisinin genelinde hakim olması için başkanlık olarak diğer şirketlerimizi de harekete geçireceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün ise savunma sanayisinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine yönelik çok önemli bir adım attıklarını belirterek, “Açacağımız okul ve yapacağımız çalışmalarla hem ASELSAN'ın hem de diğer savunma sanayisi firmalarının ve alt yüklenicilerimizin ihtiyacı olan nitelikli iş gücüne katkı sağlamış olacağız. Bu projenin savunma sanayisi ekosisteminin gelişimi için çok önemli bir model olacağı inancı taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Yakın zamanda açılacak olan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde anadolu teknik programını uygulamayı hedeflediklerini söyleyen Görgün, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzun soluklu olan bu çalışmalarla teknik eğitim almak isteyen ülkemiz gençlerine yeni bir yol açarak onların hedeflerine katkı sağlayacak olmak bizi umutlandırıyor. Milli Eğitim Bakanlığımız ile iş birliği ve yakın koordinasyon sağlayarak bu çalışmayı başarıyla yürüteceğimizden ve ülkemizin gençlerine katkı sağlayacağımızdan hiç şüphemiz yok”