Meclis Başkanlığı Milletvekillerine Dizüstü Bilgisayar Dağıttı

Meclis Başkanlığı Milletvekillerine Dizüstü Bilgisayar Dağıttı

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 26. dönem misafirleri bugün Meclis Başkanlığı'ndan bir yazı ve bir de dizüstü bilgisayar aldı. Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın yazısıyla birlikte dağıtılan dizüstü bilgisayarların, milletvekillerine görevlerini hızlı, etkin ve zamanında yapmaları için gönderildiği belirtildi.

Meclis Başkanı Kahraman yazısında, "TBMM üyesi olarak, aziz milletimizin şerefli egemenliğini temsil ediyor, ahlaki ve vicdani sorumluluğu son derece yüksek bir görev ifa ediyorsunuz" dedi ve neden dizüstü bilgisayar gönderdiklerini şu cümlelerle açıkladı:

"TBMM Başkanlığı olarak görevinizi hızlı, etkin ve zamanında yerine getirebilmeniz için sizlere her türlü desteği vermeye büyük itina göstermekteyiz. Yasama, denetim ve temsil görevinizi çağın gereklerine göre yürütebilmeniz için elektronik araçlardan yararlanmanızın bir zorunluluk haline geldiği malumunuzdur. Başkanlığımız, geçtiğimiz yasama dönemlerinde başlatılan bir uygulamayı, bu yasama döneminde de devam ettirme kararı almıştır."

Böylelikle her milletvekiline bir adet taşınabilir bilgisayar temin edilmiş oldu. Yazısının devamında bu bilgisayarların, milletvekillerinin çalışmalarında kolaylık sağlamasını ve yardımcı olmasını dileyen Kahraman, sağlık ve başarı temennisi dilemeyi de unutmadı.

Gönderilen bilgisayarların donanımı hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Hadi itiraf edin, hepiniz GTA 5'i açıp açmadığını merak ettiniz. 

Kamu Kurumlarına 8 Bin TL Maaşla 100 Bin Bilişimci Aranıyor

YORUMLAR