MediaMarkt ve Microsoft Türkiye, Minecraft Oyunuyla Kodlama Eğitimi Veriyor

MediaMarkt ve Microsoft Türkiye, Minecraft Oyunuyla Kodlama Eğitimi Veriyor

MediaMarkt ve Microsoft işbirliği ile dünyada milyonlarca çocuğa ulaşan kodlama eğitimlerinin bir ayağı da Türkiye'de yapıldı. MediaMarkt ve Microsoft Türkiye, düzenlenen Hour of Code etkinliği ile 7 – 12 yaş arası 45 çocuğa kodlama eğitimi verdiler.

Bu eğitim ağırlıklı olarak Microsoft Student Partners’ın gönüllü eğitmenleri ile gerçekleştirildi. Eğitim esnasında dünyanın en popüler ve sevilen oyunu olan Minecraft oyunu temelleri kullanıldı. Eğitime katılan çocuklar, Minecraft oyunu üzerinde geliştirilen kodlama eğitimleri sayesinde, benzeri oyunları kendilerinin de geliştirebileceklerini keşfetme fırsatı buluyorlar. Kodlama öğrenen 45 çocuğa, eğitim sonunda katılım sertifikası da verildi.

Öte yandan bu eğitim programının ana fikri, çocuklara analitik düşünme ve problem çözme becerileri kazandırmayı da amaçlıyor. Minecraft alt yapısı kullanılarak çocukların kodlama dünyasına farklı ve eğlenceli bir bakış açısı kazanmaları sağlanıyor.

MediaMarkt mağazalarında düzenlenen etkinlikleri kaçırmış olabilirsiniz ama eğitim şansını kaybetmiş değilsiniz, halihazırda https://code.org/minecraft adresi üzerinden kayıt olarak ücretsiz çevrimiçi eğitimlere katılma şansı devam ediyor.

Minecraft'ın Yeni Ücretsiz Paketiyle Uçmaya Hazır Olun!

Microsoft, Minecraft ile Öğrencilere Kodlama Öğretmek İstiyor

YORUMLAR