Mega Alexa Verilerine Göre Dropbox ve Rapidshare'i Solladı

Mega Alexa Verilerine Göre Dropbox ve Rapidshare'i Solladı

Kim Dotcom'un olaylarla arkasında bıraktığı MegaUpload hüsranından sonra oyun sahasına yeniden dönmesini sağlayan projesi Mega, sadece birkaç gün içerisinde yeterince popüler olmuştur. Sadece açılışının üzerinden 2-3 gün geçmiş olmasına rağmen o kadar popüler bir hal almıştır ki site gelen kullanıcı trafiğini yer yer kaldırmakta zorlanıyor.

Bu problem artık çözüldü ve Kim Dotcom'ın yeni projesi Mega yeni kullanıcılarıyla buluşmaya hızla devam ediyor. Öyle ki şu an için görünen Alexa verilerine bakıldığında Kim Dotcom'un keyfi baya yerinde olsa gerek.

Şu an için elde olan verilerin arasında en güvenilir olarak görülen Alexa verilerine göre Mega.co.nz sadece birkaç gün içerisinde Dropbox ve Rapidshare gibi dosya depolama servislerine yetişmeyi başarmış gibi görünüyor. Şu an elde edilen verilere göre Mega, Yeni Zellanda üzerindeki en büyük site durumunda.

Alexa tarafından gelen veriler incelendiğinde Mega'nın bu hızlı yükselişi Rapidshare'in kaybettiği trafikten ve Dropbox kullanıcılarının masaüstü ve mobil uygulamaları kullanmasından kaynaklanıyor olabilir. Sonuç olarak Dropbox kullanmak için kullanıcılar siteye girme ihtiyacı duymasalar da Mega'yı kullanabilmek için mutlaka siteyi ziyaret etmeleri gerekiyor.

Her ne olursa olsun Kim Dotcom'ın birkaç gün içerisinde Mega ile yakaladığı bu büyük başarı gerçekten takdir edilmeye değer.

Anonymous'tan Mega'ya Büyük Tepki!

YORUMLAR