Mega Bir Ay İçerisinde 3 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı

Mega Bir Ay İçerisinde 3 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı

Kim Dotcom tarafından yapılan açıklamaya göre tam bir ay önce yayın hayatına başlayan çevrimiçi dosya depolama servisi Mega, aradan geçen zaman içerisinde üç milyon kayıtlı kullanıcıya ulaştı ve site hesapları üzerinden atılan tweete göre şu an site üzerinde toplam 125 milyon adet dosya barındırılmakta. Gelişmeler üzerine daha önce çalışmalarına başlanılan Mega masaüstü ve mobil uygulamalarının yakın zaman içerisinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Bir aylık bir site için üç milyon kayıtlı kullanıcı gerçekten çok iyi bir rakam ama Mega lansmanı öncesi ve sonrası yaşanan gelişmelerden dolayı Dotcom eminiz ki Amerikan hükümeti ve medyasına minnettardır.

Site üzerinde barındırılan 125 milyon dosya kulağa çok fazla gibi gelebilir ama bir aylık dosya yükleme sayısı Dropbox ve Google Drive gibi daha köklü hizmetlerle karşılaştırdığı zaman aslında küçük bir rakam olduğu aşikardır.

Üç milyon kullanıcıya sahip bir site üzerine bir ay içerisinde 125 milyon dosya yüklendiğini düşündüğümüz zaman bu kişi başına ortalama 40 dosya yüklendiği anlamına gelir ki bu da Dropbox'ın yakınına bile yaklaşamadığını gösterir.

Şu an Mega için görünen en büyük sorunsa herhangi bir masaüstü veya mobil uygulamaya sahip olmamasıdır. Tüm dosyaları tek tek elle yüklemek birçok kullanıcının tercih ettiği bir yöntem olmadığı için tercihleri Dropbox, SkyDrive ve Google Drive gibi servisler olmaktadır. Masaüstü ve mobil uygulamaları aktif olarak hayata geçirildiğinde eminim ki Mega çok daha büyük bir kullanıcı kitlesini kendi tarafına çekecektir.

Windows 9 Ufukta Göründü

YORUMLAR