Mega, Gizlilik Odaklı Bulut Depolama Sistemini Windows 10'da Test Ediyor

Mega, Gizlilik Odaklı Bulut Depolama Sistemini Windows 10'da Test Ediyor

Gizlilik odaklı bulut depolama hizmeti Mega, son gelen bilgilere göre uygulamanın Evrensel Windows Platformu (UWP) sürümü üzerinde çalışıyor. Yeni bilgilere göre şirket, yeni evrensel uygulamayı özel beta sürümünde test ediyor ve hizmeti bilgisayarında kullanmak isteyen binlerce kullanıcı için hazırlanıyor.

Uygulamanın özellikleri şu anda bir bulut depolama hizmetinde bulmayı umduğumuz özelliklerin temellerini kapsıyor. Silinen dosyaları toplayan bir Çöp Kutusu ile birlikte, tüm dosyaları listeleyen bir Bulut Sürücüsü bölümü bulunuyor. Transfer Yöneticisi bölümü ise, tüm indirmeleri ve yüklemeleri yönetebileceğimiz ve izleyebileceğimiz kısımdan oluşuyor. Ayrıca, çekilen fotoğrafları otomatik olarak yüklememize imkan bir seçenekte var.

Bilmeyenler için özetleyecek olursak Mega, güvenli bulut depolaması hizmetini, yalnızca verileri şifreleyerek değil istemci cihazları tarafından yaparak sağlıyor. Bu da dosyalara erişebilme imkanını sadece size verdiğinden, dosyalarınızı daha güvenli hale getirebiliyorsunuz. Daha önce Windows telefonlarda bulunan bu uygulama, Windows 10 sürümünde de aynı başarıyı sağlayabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Google, Tüm Bulut Sistemlere Rakip, Sınırsız ve Bedava Depolama Fırsatı Sunuyor

YORUMLAR