Megalodon Kod İsimli LG Nexus 5 Göründü

Megalodon Kod İsimli LG Nexus 5 Göründü

Bugün anonim bir kaynaktan internete sızan bir görsel ve bu görsel için ortaya atılan iddia Google’ın gelecek olan yeni nesil Nexus modelini gün yüzüne çıkarttı. İddialara göre Google yeni Nexus modeli için önümüzdeki günlerde bir tanıtım hazırlayacak. Yine Google ve LG iş birliği ile geliştirilen Nexus 5’in kod adı Megalodon olarak belirlenmiş.

Ortaya atılan iddia bununla sınırlı değil, iddialara göre Google’ın yeni nesil Nexus modelinin üreticisi LG olmayabilir. Bunun sebebi ise Google’ın birçok farklı üretici ile görüşüp prototip aldığı yönünde. Google Nexus 5’i üretmek için birbiri ile yarışan üreticilerden LG’nin Megalodon kod adını verdiği Nexus 5 prototipinin görseli ise internete düştü.

Bahsi geçen LG Nexus 5’in özellikleri ise dudak uçuklatacak cinsten. Bu özelliklerden bazılarına kısaca göz atacak olursak; LG’nin Nexus 5’inde 1920x1080 piksel çözünürlüğünde 5.2 inç OLED erkan bulunuyor. Qualcomm Snapdragon [email protected] işlemciye sahip ve bu işlemci 2.3 GHz gücünde. 3 GB LPDDR3 RAM bulunan cihazın 16 megapiksellik arka ve 2.1 megapiksellik ön kamerası bulunuyor. Asıl bomba ise bu cihazın Android 5.0 Lime Key Pie ile piyasaya sürüleceği oldu.

Tabii bunların hepsinin bir söylenti olduğunu söylemekte fayda var. Bakalım yeni nesil Nexus modelinde bizleri ne gibi özellikler bekliyor ve bu özelliklerin gerçeklik payı nedir ilerleyen günlerde göreceğiz.

Gears of War: Judgment için İnceleme Notları Yayınlandı

YORUMLAR