Megaupload'ın Şifreli Video ve Sesli Görüşme Servisi MegaChat Kullanıma Açıldı

Megaupload'ın Şifreli Video ve Sesli Görüşme Servisi MegaChat Kullanıma Açıldı

Megaupload’ın kurucusu olan Kim Dotcom, interneti daha güvenli bir yer haline getirmek için zaman zaman yeni servisler hizmete sokuyor. Bir süre önce açıkladığı Skype’a alternatif olacak gösterdiği, şifreli iletişim sağlayan MegaChat ise bugün beta sürecinde kullanıma açıldı.

Kim Dotcom’un Twitter hesabından duyurduğu MegaChat, Web tarayıcıları üzerinden çalışıyor ve herhangi bir yazılım kurmamıza gerek duymuyor. Mega’nın sitesinden giriş yaparak eriştiğimiz MegaChat, iki kişi arasında şifreli bağlantı kuruyor ve görüşmeyi yüksek güvenlik seviyesinde gerçekleştiriyor. İlk saatinde 500,000 görüşmenin yapıldığı MegaChat, yapılan ilk görüşmeleri de başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. Görüşmelerin Skype kalitesinde olduğunu belirten kullanıcılar, sadece ufak bağlantı sorunları olduğunu belirtiyor.

NSA skandalı sonrasında Skype hakkında yapılan açıklamalar, birçok insanı tedirgin etmişti. Hali hazırda şifreli bir bulut depolama servisi olan Megaupload’ın, böyle bir hizmeti vermesi, daha çok tanınmasına ve üye kazanmasına yol açıyor. Beta sürecinde olan MegaChat’i denemek için Mega’nın sitesine giriş yapmalısınız. Servisin mobil uygulamalarının olup olmayacağına dair bir açıklamanın da olmadığını ekleyelim.

YORUMLAR