Meizu’dan Işıklı Bluetooth Kulaklık: “Meizu Halo”

Meizu Halo Kulaklık

Özellikle orta segmente hitap eden akıllı telefonlarıyla adından oldukça söz ettiren Çinli Meizu firması, bu sefer de yeni Bluetooth kulaklıklarıyla karşımıza çıktı. Meizu’nun Halo olarak adlandırdığı ışıklı yeni kulaklığı, hemen hemen herkeste standart beyaz kulaklıkların olduğu şu dönemde yoğun bir ilgi görebilir.

Halo olarak adlandırılan bu kulak içi kulaklıklar, Corning’in Fibrance teknolojili camından ve fiber optik ışıklandırmadan oluşuyor. Kulaklığın kablo uzunluğu ise 1,5 metre kadar. Bluetooth 4.1 teknolojisine sahip olan Halo, kırmızı ve mavi neon renk seçeneklerine sahip. Kulaklığın bataryasının bulunduğu kısım eğilip katlanabiliyor ve bu kısım aynı zamanda, ışıkların açılıp kapatılması, ses kontrolü, arama yapma gibi işlevlerde kullanılabiliyor.

Corning’in cam uzmanları ve onların Fibrance fiber optik teknolojisi sayesinde, kulaklıklar ve neon ışıklandırmalar oldukça güzel bir şekilde bir araya getirilmiş. İnce, ışıklı bu kablolar esnek bir camdan meydana geliyor ve bu sayede hiçbir şekilde kırılmadan eğilip bükülebiliyor.

Kablolardaki ışıklandırma, akıllı telefona yüklenen bir uygulama ile kontrol ediliyor ve kullanıcılar, müzik modu-sabit mod-ışıltılı mod olmak üzere 3 farklı ışıklandırma modundan istediğini seçebiliyor, ışığın parlaklığını ve yoğunluğunu istedikleri şekilde ayarlayabiliyor. Kulaklıkları ışıklı olarak kullanıp müzik dinlerseniz yaklaşık 5 saat, ışıksız olarak kullanıp sadece müzik dinlerseniz yaklaşık 15 saat boyunca kullanabiliyorsunuz.

Halo Bluetooth kulaklık, yaklaşık 158 Dolar’lık fiyatıyla Nisan ayından itibaren Çin’de satışa çıkmış durumda. Ancak Çin dışındaki ülkelerde ne zaman satışa çıkacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor.