Meizu MX4 Pro için Android 5.0.1 Lollipop Güncellemesi Yayınlandı

Meizu MX4 Pro için Android 5.0.1 Lollipop Güncellemesi Yayınlandı

Çin’in yükselen devi Meizu, üst seviye akıllı telefonu MX4 Pro için çeşitli yenilikler ve iyileştirmeler içeren Android 5.0.1 Lollipop güncellemesini yayınladı. Güncellemenin getirdiği yenilikler ve detaylar haberimizde.

Çin’de kısa sürede yükselen ve bu popülerliğini koruyan Meizu, Çin’de %4’lük bir pazar payına sahip. Ürettiği modellerin taklit gibi görünmesi gibi eleştiriler alan Meizu, uzun zamandır beklenen Android 5.0.1 Lollipop güncellemesini yayınladı.

İlk olarak MX4 Pro için yayınlanan Lollipop güncellemesi, Material Design’a güncellenen Flyme 4.5.1 arayüzünü MX4 Pro modeline getiriyor. Güncellemeyi yapanların söylediklerine göre Meizu MX4 Pro, Android 5.0.1 ve yeni Flyme arayüzüyle birlikte performansını da katlamış. Meizu MX4 Pro kullanıcılarını bir hayli mutlu eden Android 5.0.1 Lollipop güncellemesini alacak bir sonraki modelin MX4 olduğu apaçık ortada olsa da, henüz bu güncellemenin yayınlanacağı tarih hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Çin’de başlatlan ve OTA üzerinden dağıtılmaya başlanan 650 MB’lık güncelleme, kısa süre içinde dünya geneline yayılacak.

Güncellemenin getirdiği yenlilikler:

  • ART, geliştirilmiş pil ömrü, yeni arayüz animasyonları,
  • Telefon ve uygulama açılış hızlarında gözle görülür artış,
  • Parmak izi sensörünün hassasiyeti iyileştirildi,
  • Home butonunda beliren ısınma sorunu büyük ölçüde giderildi.

Asus Zenfone Android 5.0 Lollipop Güncellemesini Mayıs Ayında Alacak

Windows Phone'da Android Uygulamalarını Kullanabileceğiz!

YORUMLAR